aktualizacja 

Natalia Niemen zaskoczyła. Córka mówi o przyczynie śmierci ojca

328

W 2004 roku środowisko muzyczne pogrążyło się w żałobie. Wszystko za sprawą śmierci Czesława Niemena. Przez wiele lat uważano, że do zgonu doprowadził nowotwór. Inną teorię zaprezentowała jego córka Natalia Niemen.

Natalia Niemen zaskoczyła. Córka mówi o przyczynie śmierci ojca
Czesław Niemen (AKPA, AKPA)

Czesław Niemen to bez wątpienia jedna z ikon polskiej muzyki rozrywkowej. Chyba wszyscy kojarzą takie przeboje jak "Dziwny jest ten świat", "Pod papugami", "Sen o Warszawie" czy "Wspomnienie".

Artysta zmarł 17 stycznia 2004 roku, w wieku 65 lat. Od początku podawano, że przyczyną zgonu był nowotwór układu chłonnego. Zupełnie inne informacje przedstawiła jego córka Natalia Niemen.

Zobacz także: Czesław Niemen - Dziwny jest ten świat (oryginal)

Na co zmarł Czesław Niemen?

Fakty są takie, że Czesław Niemen przez wiele lat borykał się z nowotworem układu chłonnego. Uważano, że to właśnie rak doprowadził do śmierci tego wielkiego artysty.

Po jakimś czasie inne spojrzenie na tę sprawę zaprezentowała jego córka. Natalia Niemen wskazała na zapalenie płuc. Jest przekonana, że gdyby nie to, ojciec żyłby dłużej.

Przy chorobie nowotworowej śmierć zawsze się czai. Był w nas strach, że nadejdzie, wszyscy o tym myśleliśmy. A z drugiej strony mieliśmy nadzieję, że będzie dobrze. Mamy przekonanie, że gdyby nie wymiana okien na korytarzach warszawskiego szpitala onkologicznego w styczniu, po których przewożono pacjentów, w tym i mojego tatę, żyłby do dzisiaj. Ojciec po takiej jednej przejażdżce na wózku dostał zapalenia płuc i zapadł w śpiączkę. Po około dziesięciu dniach zmarł - zaznaczyła Natalia Niemen podczas wywiadu dla "Vivy!".

Czesław Niemen do końca mógł liczyć na wsparcie bliskich. Czuwały przy nim żona i córki.

Ostatni album Niemen wydał w 2001 roku. Chodzi o "spodchmurykapelusza". W późniejszych latach artysta musiał się skupiać przede wszystkim na walce o zdrowie. Jego odejście było ogromnym ciosem dla polskiej muzyki. Utwory Niemena natomiast nadal są chętnie nucone przez Polaków, nawet tych młodszych.

Zobacz także: "HIMARS" z własną piosenką. Ukraińcy opublikowali nowy hit twórców "Bayraktar"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić