o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Historyczny wyczyn w "Jeden z dziesięciu". Skomentował uwagę Tadeusza Sznuka

188
Podziel się

Tomasz Orzechowski udowodnił, że niemożliwe dla niego nie istnieje. W poniedziałek pobił rekord punktowy w programie "Jeden z dziesięciu". Niesamowite osiągnięcie skomentował w rozmowie z o2.pl.

Historyczny wyczyn w "Jeden z dziesięciu". Skomentował uwagę Tadeusza Sznuka
Tomasz Orzechowski pobił rekord wszech czasów w programie "Jeden z dziesięciu" (TVP)
bESKxXCJ

Tomasz Orzechowski zapisał się w historii programu "Jeden z dziesięciu" złotymi zgłoskami. W pierwszym odcinku 125. edycji tej produkcji wywalczył aż 533 punkty, bijąc poprzedni rekord o 40 "oczek" (493 punkty). Przełamał tym samym "klątwę 500 punktów", o której długo mówili fani programu.

Przekroczenie bariery 500 punktów po raz pierwszy w 27-letniej historii tego programu to dla mnie ogromny zaszczyt i z pewnością jeden z większych sukcesów - przyznał w rozmowie z o2.pl Tomasz Orzechowski. - Ale ten najważniejszy, czyli czołówka Quizowych Mistrzostw Świata - jeszcze przede mną - dodał.
bESKxXCL

Orzechowski szedł jak burza w poniedziałkowym odcinku popularnego teleturnieju. W finałowej rozgrywce brał pytania "na siebie" i nie dawał szans konkurentom. - Za nami 20 pytań. Pan ma 373 punkty i nie daje pan szansy konkurentom. Gramy dalej! - powiedział w pewnym momencie prowadzący Tadeusz Sznuk.

Pan Tomasz pomylił się dopiero przy pytaniu: "Kłobuk i fedora służą do zakrywania której części ciała?". Odpowiedział zgodnie z prawdą, że "to są oczywiście kapelusze", ale Tadeusz Sznuk zwrócił uwagę, że pytanie było inne i trzeba było odpowiedzieć, że służą do zakrywania głowy. Po tym pytaniu pan Tomasz zmienił nieco taktykę i przestał brać pytania "na siebie".

Gdy niesprawiedliwie według części widzów straciłem szansę, to uznałem, że nie ma sensu ryzykować utraty kolejnej i postanowiłem w miarę sprawiedliwie wyznaczać przeciwników. Uwaga pana Tadeusza [odnośnie tego, że nie daje szans konkurentom - przyp. red.] nie miała z tym nic wspólnego, myślę, że to było po prostu zaakcentowanie przez prowadzącego sytuacji w grze - ocenił nasz rozmówca.

Tadeusz Sznuk, tak jak wszyscy, był ewidentnie pod wrażeniem występu pana Tomasza. Jak jednak zdradził nasz rozmówca, po programie nie było szansy na dłuższą rozmowę z prowadzącym. Okazuje się, że "z uwagi na koronawirusa pan Tadeusz Sznuk jest izolowany od zawodników i jakikolwiek kontakt jest możliwy tylko w trakcie gry".

bESKxXCR

"Nikt nie miał pretensji"

Rekordzista programu "Jeden z dziesięciu" wyjawił nam też, jak na jego osiągnięcie zareagowali konkurenci. - Moi konkurenci byli bardzo sympatyczni i odbyliśmy ciekawą rozmowę po programie. Wszyscy wiedzieliśmy, że to jest tylko gra i nikt nie miał pretensji co do mojej taktyki, wręcz przeciwnie - zaznaczył.

Co dalej? Orzechowski ma bardzo ambitne plany. - W listopadzie, jeśli wszystko na to pozwoli, wezmę udział w Olimpiadzie Quizowej, organizowanej przez International Quizzing Association, więc po części będę mógł o sobie mówić, że jestem olimpijczykiem - zażartował.

bESKxXCS
Quizy traktuję jak sport, jak taki jogging dla umysłu. Liczę również na to, że wystartuję jeszcze w niejednym teleturnieju, ponieważ to dobre miejsce do radzenia sobie ze stresem, a poza tym dają możliwość poznawania ludzi z pasją. Polecam każdemu taką przygodę - podsumował.
Zobacz także: 1 z 10 - Tomasz Orzechowski pobił REKORD WSZECH CZASÓW!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESKxXDm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(188)
spostrzegawcz...
3 miesiące temu
w jakim celu uczestnik został wyposażony w słuchawkę w uchu, jako jedyny gracz odcinka?
Wuj Antek
3 miesiące temu
Nie zawsze zgadza się z Tadziem Ale kapelusz to nie cześć ciała Pytania często są podchwytliwe Taka zasada Więc skąd pomysł że niesłusznie stracona szansa?
Witam_państwa
3 miesiące temu
Moim zdaniem : jeśli ma taką wiedzę ( a widać że ma ) to dobrze że z niej korzysta i skoro znał odpowiedź to odpowiadał i znów wyznaczał Siebie. Szacuneczek dla Pana
bESKxXDn
Zu6
3 miesiące temu
Zgadzam się z prowadzącym, kapelusz to nie część ciała. Pozdrawiam
Starszy.
3 miesiące temu
Lubię ten program T.Sznuka jeden z dziesięciu,niestety Panie T.Sznuk może tak by dobrze było żeby Pan już zszedł z tego Programu jeden z dziesięciu i oddał pałeczkę młodym dziennikarzem.Teraz mamy bardzo mądrych młodych ludzi i też potrafią swoją wiedzą się dzielić.Jest już Pan trochę zmęczony,a to jest nudne.
Maria
3 miesiące temu
Jeden z dziesięciu to hit nad hity inne programy tego typu do pięt nie dorastają Sznuk bez konkurencyjny tylko tak dalej bardzo lubię ten program
Yan
3 miesiące temu
Za to p.Sznuk coraz bardziej w zamerykanizowany. Zamiast polskiego zaczyna zadawać pytania łamaną angielszczyzną.. "pi si"...
Soll
3 miesiące temu
Autystyk?
Pau
3 miesiące temu
Brawo!
Pariscope
3 miesiące temu
Czy tylko ja mam filmik bez możliwości włączenia dźwięku?
Polska......❤...
3 miesiące temu
Geniusz w jednym.kierunku....
RAMBO
3 miesiące temu
Tyle zakutej wiedzy nieswojej , że brak miejsca na myślenie i przeżywanie ..
Prawda was wy...
3 miesiące temu
Milionerzy mogą się schować. Co z tego, że gracze to zazwyczaj wykształceni ludzie, pracujący w korporacjach, jeśli nie potrafią odpowiedzieć na banalne pytania? W 1z10 występują różni ludzie, często prości, wykonujący różne zawody. Ale biją na głowę całą resztę swoją wiedzą.
bESKxXDf
Prawda was wy...
3 miesiące temu
Widziałem ten odcinek. Ten gość był już w programie va banque.Jak zobaczyłem, że startuje w 1z 10 wiedziałem z góry,że pozamiata. W tamtym programie też zmiótł wszystko co bo do śmiecenia. Szkoda, że popełnił głupi błąd. Gdyby nie to wyczyściły wszystkie pytania.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić