Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Historyczny wyczyn w "Jeden z dziesięciu". Skomentował uwagę Tadeusza Sznuka

654

Tomasz Orzechowski udowodnił, że niemożliwe dla niego nie istnieje. Na początku września pobił rekord punktowy w programie "Jeden z dziesięciu". Niesamowite osiągnięcie komentował w rozmowie z o2.pl.

Historyczny wyczyn w "Jeden z dziesięciu". Skomentował uwagę Tadeusza Sznuka
Tomasz Orzechowski pobił rekord wszech czasów w programie "Jeden z dziesięciu" (TVP)

Oto #HIT2021. Przypominamy najlepsze materiały mijającego roku.

Tomasz Orzechowski zapisał się w historii programu "Jeden z dziesięciu" złotymi zgłoskami. W pierwszym odcinku 125. edycji tej produkcji, który został wyemitowany 6 września 2021 roku, wywalczył aż 533 punkty, bijąc poprzedni rekord o 40 "oczek" (493 punkty). Przełamał tym samym "klątwę 500 punktów", o której długo mówili fani programu.

Przekroczenie bariery 500 punktów po raz pierwszy w 27-letniej historii tego programu to dla mnie ogromny zaszczyt i z pewnością jeden z większych sukcesów - mówił w rozmowie z o2.pl Tomasz Orzechowski. - Ale ten najważniejszy, czyli czołówka Quizowych Mistrzostw Świata - jeszcze przede mną - dodawał.

Orzechowski szedł jak burza. W finałowej rozgrywce brał pytania "na siebie" i nie dawał szans konkurentom. - Za nami 20 pytań. Pan ma 373 punkty i nie daje pan szansy konkurentom. Gramy dalej! - powiedział w pewnym momencie prowadzący Tadeusz Sznuk.

Pan Tomasz pomylił się dopiero przy pytaniu: "Kłobuk i fedora służą do zakrywania której części ciała?". Odpowiedział zgodnie z prawdą, że "to są oczywiście kapelusze", ale Tadeusz Sznuk zwrócił uwagę, że pytanie było inne i trzeba było odpowiedzieć, że służą do zakrywania głowy. Po tym pytaniu pan Tomasz zmienił nieco taktykę i przestał brać pytania "na siebie".

Gdy niesprawiedliwie według części widzów straciłem szansę, to uznałem, że nie ma sensu ryzykować utraty kolejnej i postanowiłem w miarę sprawiedliwie wyznaczać przeciwników. Uwaga pana Tadeusza [odnośnie tego, że nie daje szans konkurentom - przyp. red.] nie miała z tym nic wspólnego, myślę, że to było po prostu zaakcentowanie przez prowadzącego sytuacji w grze - ocenił Orzechowski.

Tadeusz Sznuk, tak jak wszyscy, był ewidentnie pod wrażeniem występu pana Tomasza. Jak jednak zdradził nasz rozmówca, po programie nie było szansy na dłuższą rozmowę z prowadzącym. Jak mówił, "z uwagi na koronawirusa pan Tadeusz Sznuk jest izolowany od zawodników i jakikolwiek kontakt jest możliwy tylko w trakcie gry".

"Nikt nie miał pretensji"

Rekordzista programu "Jeden z dziesięciu" wyjawił nam też, jak na jego osiągnięcie zareagowali konkurenci. - Moi konkurenci byli bardzo sympatyczni i odbyliśmy ciekawą rozmowę po programie. Wszyscy wiedzieliśmy, że to jest tylko gra i nikt nie miał pretensji co do mojej taktyki, wręcz przeciwnie - zaznaczył.

Quizy traktuję jak sport, jak taki jogging dla umysłu. Liczę również na to, że wystartuję jeszcze w niejednym teleturnieju, ponieważ to dobre miejsce do radzenia sobie ze stresem, a poza tym dają możliwość poznawania ludzi z pasją. Polecam każdemu taką przygodę - podsumował.
Zobacz także: 1 z 10 - Tomasz Orzechowski pobił REKORD WSZECH CZASÓW!
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić