Donald Tusk się pochylił. To wystarczyło. Sieć zalały memy

345

To ostatnie chwile przed tworzeniem nowego rządu Donalda Tuska. Dni są pełne spotkań szefa PO z osobami, które mają pojawić się w jego rządzie. Po jednym z takich spotkań w piątek Tusk odpowiadał na pytania dziennikarzy. W pewnym momencie zdecydował się pomóc dziennikarce "Gazety Wyborczej". Efekt? W sieci zaroiło się od prześmiewczych memów.

Donald Tusk się pochylił. To wystarczyło. Sieć zalały memy
Internet oszalał. Wystarczyło jedno zdjęcie Tuska (Instagram, PAP)

To mógł być kolejny nudny briefing w korytarzach sejmowych. Donald Tusk przyznał, że jego dzisiejsze spotkanie było "roboczym spotkaniem z kandydatami do przyszłego gabinetu". Dodał też, że "proces odchodzenia dawnej ekipy jest procesem bolesnym dla Polski i bardzo, bardzo kosztownym".

Trwa także proces tworzenia nowego rządu. Zdaję sobie sprawę, że każda godzina może mieć znaczenie, dlatego pozwoliłem sobie dzisiaj zwołać posiedzenie przyszłego rządu, ale wszystko jest w rękach opatrzności, pana prezydenta oraz Sejmu - mówił Tusk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kto następcą Dudy? Pytamy o nowego prezydenta. Padły mocne nazwiska

Po chwili wydarzyła się niecodzienna sytuacja.

To spotkanie było dla mnie ważne, ponieważ wiele decyzji trzeba będzie podjąć dosłownie godzinę po powołaniu. My każdego dnia, i mówię o tym czasie po wyborach - w tym momencie Tusk zawiesił głos i schylił się, aby podnieść z podłogi mikroport, który wypadł Justynie Dobrosz-Oracz z "Gazety Wyborczej".
To jest kapitalna ilustracja tego, że czekają nas rzeczy nieprzewidywalne. Rząd i premier będą musieli być elastyczni, pochylać się nad każdym problemem. Także dziękuję za tę demonstrację, pani redaktor - skomentował Tusk sytuację z uśmiechem.

Tusk żartuje, Internet się gotuje

Ten drobny gest wystarczył, żeby internet zalała fala memów z Donaldem Tuskiem w roli głównej. Trafiły one m.in. na profile "Make life harder" czy profil Michała Marszala.

Jest na nich m.in. Donald Tusk, jak "podnosi" Szczecin, żeby go oddać Niemcom, jak schyla się na ringu z zawodnikiem judo po drugiej stronie, czy też skacze ze skoczni w popularnej przed laty grze komputerowej.

Pojawiły się też memy, które nawiązują do... Mateusza Morawieckiego.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić