Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Emerytura Gienka z programu "Rolnicy. Podlasie"

665
Podziel się

Gienek Onopiuk to jedna z gwiazd programu "Rolnicy. Podlasie". Na gospodarstwie pracuje ponad 40 lat. Wysokość jego emerytury szokuje.

Emerytura Gienka z programu "Rolnicy. Podlasie"
Gienek Onopiuk z programu "Rolnicy. Podlasie" (YouTube)
bELocHyZ

Gienek Onopiuk jest gwiazdą programu "Rolnicy. Podlasie". We wsi Plutycze (woj. podlaskie) spędził niemal całe życie. Ziemię, którą zarządza odziedziczył po ojcu, ten z kolei odziedziczył ją po swoim. Także Gienek rolnictwo ma we krwi. Pracuje tak od ponad 40 lat.

Gospodarstwo Gienka ma obejmuje aż 50 hektarów. Do tego dochodzi 50 sztuk bydła, 5 koni i ptactwo (kury, indyki, gęsi i kaczki). Gwiazda programu otrzymuje już również emeryturę z KRUS-u. Super Express dowiedział się, ile pieniędzy dostaje Gienek po waloryzacji.

bELocHzb

Emerytura Gienka może jednak szokować. Po spędzonych 42 latach na gospodarce doświadczony już rolnik dostaje z KRUS-u emeryturę w wysokości 1100 zł.

1 marca bieżącego roku emerytury i renty rolnicze (podobnie, jak i te wypłacane z ZUS-u) uległy waloryzacji. Tegoroczny wskaźnik to 4,24 proc. W przypadku Gienka wychodzi na to, że jego emerytura wzrosła o 60 zł.

bELocHzh
Zobacz także: Ofiary COVID-19. "Jak wymarcie sporego miasta"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELocHzC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(665)
EK/
6 miesięcy temu
Co za głupi artyk. przecież rolnicy wszyscy tyle mają , płacą kwartalnie dwieście zł. to ile mają dostawać ?? mnie przez 40 lat do ZUS potrącali po 600/ 700 zł i mam emerytury drugie tyle co Gienek a płaciłam składek trzy razy tyle co on
Miastowy
7 miesięcy temu
Sprzedajcie tą swoją ziemię, tą co dostaliście po swoich rodzicach i przyjdźcie pracować w mieście! Reszta waszego rodzeństwa nic z tej ziemi mnie miała i nie ma, jak moi rodzice pochodzący z gospodarstw. Musieli w mieście kupić mieszkania i pracować od zera. A po drugie jak ma się 50 hektarów to już nie jest małe gospodarstwo. Małe to było 15 hektarów. Więc może trzeba Was włączyć do ZUS a KRUS zaorać!
Mic
7 miesięcy temu
Nie wolno ranić innych!
bELocHzD
Justyna
8 miesięcy temu
A czy ktoś daje szansę rolników płacić więcej?nalezenie do krus i wysokość stawki ustala rząd rolnik nie ma nic do powiedzenia.malo tego jako rolnik nie może nawet zgłosić się do urzędu pracy jako bezrobotny no bo jak masz ziemię to bezrobocie Cię nie dotyczy czyli jesteś na ta ziemię skazany.a do tych co piszą że mógł odłożyć to powiem tylko tyle żebyście mieli choć trochę pojęcia o rolnictwie to byście wiedzieli że tu nie ma oszczędności żeby móc funkcjonować musisz inwestować i nie naodkladasz.moze on i dużo nie inwestować Ale takich jak on jest już nie wiele
Teresa
8 miesięcy temu
Skoro miał duże gospodarstwo to miał i duże dochody i ma oszczednosci. Składki na KEUS były śmiesznie niskie więc i emerytura niska.
C3P0
8 miesięcy temu
Do tych, którzy piszą że za pracownika ZUS płaci pracodawca - najpierw poczytajcie jak wygląda zatrudnienie na umowę o pracę a potem piszcie.
Anna
8 miesięcy temu
42 lata pracy i zuz dużo więcej nie płaci
Anna
8 miesięcy temu
Dziwię się niektórym ludziom co piszą że ile wpłacił na składki tyle ma chyba piszą to ludzie z zus choć i ja płacę składki z zus i nie wyobrażam sobie ze mając umowę o pracę w placówce oświaty i to w dużej szkole miałabym dodatkowo 1000 zł oddać co miesiąc a za co żyć???? Większość ludzi z miasta myśli że rolnik zarabia tyle bo oni muszą płacić tyle za produkty w sklepie a tak naprawdę wygląda to trochę inaczej a mogę o tym z wieloma dyskutować po pochodzę z domu gdzie trzymania jest trzoda i sadzone ziemniaki i szokuja mnie ceny w sklepach gdzie za pultusze płaca 3,5 a za ziemniaki po 0.4zl za kilogram a gdzie wkład pieniężny do momentu sprzedaży????
Gość
8 miesięcy temu
Tylko ten człowiek więcej się na robił w plu niż w normalnej pracy oni z tego żyją. To jest ich praca jak nie ma urodzaju to nie mają kasy a wszystko kosztuje. Więc nie ma co pisać ile kto oddaje na na składki itp bo nikt by się z nim nie zamienił
Jedrzej z prz...
8 miesięcy temu
Gieniu już będzie wiedział ci zrobić z tymi dodatkowymi 60 zł
Krzysztof
8 miesięcy temu
Jaka składka taka emerytura
Sil
8 miesięcy temu
Na KRUS placil malo, raz na kwartal wiec uwazam ze i tak ma duzo. Ludzie placac na zus co miesiac tyle dostaja wiec Ci maja malo.
Rolnik
8 miesięcy temu
Debile o co wy walczycie,człowiek po tylu latach pracy powinien godnie żyć.Mi ZUS pobiera wysokie składki i czy dostanę wysoką emeryturę?nie bo państwo woli dać tym co nigdy nie pracowali a ten co pracował ma dalej pracować
bELocHzv
BravoJa
8 miesięcy temu
Do tych co mówią, że praca rolnika ciężka i 20h dziennie. Zapraszam do miasta nikt nie trzyma na siłę na roli. W mieście to dopiero są pieniądze nic się nie robi no może godzinkę dziennie. Dzisiaj rolnik lepiej zarabia jak większość w mieście. A jeszcze olbrzymie dotacje do ziemi, paliwa, bydła, no w mieście dotacji brak.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić