Ignacy Węgrzyn
Ignacy Węgrzyn| 

Ewa Drzyzga i Andrzej Sołtysik mieli romans. Sentyment pozostał?

11

Chociaż Ewa Drzyzga i Andrzej Sołtysik stronią od opowiadania o swoim życiu prywatnym, to nie jest tajemnicą, że przed laty łączyło ich coś więcej niż tylko wspólna praca.

Ewa Drzyzga i Andrzej Sołtysik mieli romans. Sentyment pozostał?
Ewa Drzyzga i Andrzej Sołtysik mieli romans (AKPA, AKPA)

Polski show-biznes od lat obfituje w zaskakujące związki i romanse, których nikt się nie spodziewał. Wiele z nich wychodzi na światło dzienne dopiero po latach. Chociaż o relacji łączącej Ewę DrzyzgęAndrzeja Sołtysika mówi się od lat, to ich romans wciąż jest jednym z najbardziej tajemniczych związków w rodzimym show-biznesie.

Ewa Drzyzga i Andrzej Sołtysik spotkali się na początku lat 90. gdy stawiali pierwsze kroki na swojej dziennikarskiej drodze. On studiował filmoznawstwo i tłumaczył wiadomości ze świata. Drzyzga w tym czasie studiowała rusycystykę i prowadziła serwisy informacyjne.

Oboje dopiero zaczynali swoją przygodę z mediami i połączyła ich wspólna pasja. Ich drogi z czasem skrzyżowały się również na płaszczyźnie prywatnej. Drzyzga i Sołtysik długo jednak milczeli na temat łączącej ich relacji. Informacje o tym, że się spotykają, wyjawili dopiero pod koniec 1991 roku.

Poznali się w pracy w krakowskim radio RMF FM ponad 30 lat temu i spędzali tam całe dnie. Zdarzały się również sytuacje, że dziennikarze, kończąc nocną zmianę, spali w śpiworach w redakcji, by kolejnego dnia stawić się z samego rana na dyżurze.

Z czasem ich koledzy z redakcji nie mieli wątpliwości, że łączy ich coś więcej niż tylko koleżeństwo. Jakiś czas temu Andrzej Sołtysik z sentymentem wyznał, że Ewa zaimponowała mu ogromną wiedzą i dojrzałością.

Było fajnie, ale najwyraźniej oboje byliśmy zbyt młodzi. Chociaż Ewa wykazywała wtedy większą ode mnie dojrzałość – mówił w wywiadzie Sołtysik.

Chociaż ich relacja nie przetrwała próby czasu, a ich drogi zaczęły się rozchodzić, to dziennikarze rozstali się w przyjaznych stosunkach. Po rozstaniu Ewa weszła w związek z byłym już mężem Andrzejem Roszakiem. Pomimo upływu lat Drzyzga i Sołtysik wciąż mają dobre relacje.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić