Grała w "Złotopolskich" i "M jak miłość". Teraz skrywa tajemnicę i pisze testament

9

Małgorzata Rożniatowska od lat jest obecna w polskim kinie. Zasłynęła w "Złotopolskich", "M jak miłość" czy "Lombard. Życie pod zastaw". Niebawem minie 50 lat, od kiedy aktorka występuje przed kamerą. Jej życie zawodowe wciąż jest pełne tajemnic, których nie chce zdradzić. Wyznała jednak, że w najbliższym czasie planuje spisać testament.

Grała w "Złotopolskich" i "M jak miłość". Teraz skrywa tajemnicę i pisze testament
Grała w "Złotopolskich" i "M jak miłość". Teraz skrywa tajemnicę i pisze testament (AKPA, AKPA)

Małgorzata Rożniatowska to aktorka filmowa, serialowa i teatralna. Od lat występuje na scenie i przed kamerą. Karierę w branży zaczęła, kończąc szkołę teatralną w Warszawie. W 1974 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem. Następnie zaczęła pracę zawodową, występując w komedii "Awans", grała też w "Daleko od szosy" czy "Szczęśliwego Nowego Jorku".

To jednak role serialowe przyniosły Rożniatowskiej największą rozpoznawalność. Od 1997 roku pojawiała się w "Złotopolskich" jako Elżunia. Następnie zagrała w "M jak miłość", gdzie od lat wciela się w rolę Kisielowej. Aktorka uwielbia swoją pracę, o czym przyznała w rozmowie z "Plejadą".

Lata mijają, a ja wciąż jestem aktorką i sprawia mi to ogromną frajdę. Nie wyobrażam sobie, że miałabym wykonywać pracę, której bym nie lubiła. Strasznie bym się wtedy męczyła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Klaudia Halejcio zdradza, czy jest influencerką czy aktorką

Grała w "Złotopolskich" i "M jak miłość". Teraz skrywa tajemnicę i pisze testament

Gwiazda "M jak miłość" doskonale zdaje sobie sprawę z pozytywnych, ale też negatywnych aspektów pracy aktorki. Wyznała, że często zdarzał się w jej życiu zawodowym przestój, kiedy nie dostawała żadnych ról. - Nie zawsze jest kolorowo. Miałam w swoim życiu momenty, gdy nie dostawałam żadnych propozycji - przyznała otwarcie. Prawdziwy przełom nastąpił, gdy Małgorzata Rożniatowska dostała rolę w "Złotopolskich".

Po trudach ze znalezieniem pracy i licznych zawirowaniach w życiu zawodowym spłynęła do niej propozycja zagrania roli Elżuni. Aktorka zgodziła się, jednak postanowiła zachować dla siebie szczegóły nawiązania współpracy przy słynnej produkcji. Zapytana o to, jak trafiła na plan "Złotopolskich" odpowiedziała: - To moja wielka tajemnica. Po chwili dodała jednak, że ma znajomą reżyserkę, która pamiętała o koleżance z branży.

W tym roku Małgorzata Rożniatowska skończyła 72 lata. Aktorka poczuła, że po latach pracy to najlepszy moment na spisanie testamentu. - Testament to jest podstawa. W wielu zachodnich krajach jego spisanie jest normą, u nas jeszcze rzadko się o tym mówi - wyznała.

Gdy mówisz, że piszesz testament, ludzie pytają cię, czy wybierasz się na drugi świat. Zupełnie bez sensu. To powinno być zrobione i tyle. Też muszę się za tym niebawem zająć. Jest przecież mnóstwo spraw, o których nasi bliscy nie wiedzą lub o których mogą zapomnieć.
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić