Helena z "Kiepskich" nie ukrywa. "Ostro jechaliśmy po bandzie"

77

W tym roku z anteny zdjęty został serial "Świat według Kiepskich". Przez ponad 20 lat w obsadzie tej kultowej produkcji znajdowała się Renata Pałys. Teraz serialowa Helena postanowiła nieco powspominać. Wyraźnie podkreśliła, że ma za sobą "wielką przygodę".

Helena z "Kiepskich" nie ukrywa. "Ostro jechaliśmy po bandzie"
Andrzej Grabowski i Renata Pałys (AKPA, AKPA)

Renata Pałys to aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Zajmuje się też pisaniem scenariuszy i reżyserowaniem spektakli. Niewątpliwie sporą popularność przyniosła jej rola Heleny Paździoch w serialu "Świat według Kiepskich".

Za sprawą tej produkcji Pałys gościła w polskich domach przez ponad 20 lat. Aktorka nie ukrywa, że bardzo dobrze wspomina okres pracy na planie "Świata według Kiepskich". Twierdzi, że to była dla niej "wielka przygoda". Spostrzega poza tym, że koncepcja sitcomu była zupełną nowością w polskiej telewizji.

Wszystko, co robiliśmy, było w jakiś sposób pierwsze, ostro jechaliśmy po bandzie (...). Miałam też okazję poznać wielu znakomitych aktorów (...), którzy chcieli u nas zagrać, więc doceniali to, co robimy. Czuję się zaszczycona, ze mogłam w takim czymś brać udział - powiedziała Pomponikowi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Krystyna Przybylska o utracie córki

Renata Pałys wspomina Ryszarda Kotysa

Pałys nawiązała również do współpracy z Ryszardem Kotysem. Aktor, który zmarł na początku 2021 roku, był jej serialowym mężem.

Myśmy się opiekowali sobą na planie (...). Zawsze był dla mnie bardzo dużym wsparciem i bardzo dużo mu (...) zawdzięczam, on mi pomógł w budowaniu tej postaci, ponieważ był krytykiem konstruktywnym - zdradziła aktorka.

We wcześniejszym wywiadzie Renata Pałys opowiadała, że swego czasu musiała się sprzeciwić produkcji "Świata według Kiepskich". - Na samym początku był taki odcinek "Robochłop". Reżyser sobie w nim wymyślił, że ja tam będę jako Paździochowa nago. Scena tego oczywiście nie wymagała, ale on pomyślał, że z braku laku fajnie by było, jakbym była nieubrana. Nie zgodziłam się na to - mówiła "Faktowi" (czytaj tutaj >>>).

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić