aktualizacja 

Joanna Kurowska zmieniła imię. Jeszcze na studiach nazywała się inaczej

43

Joanna Kurowska to jedna z najpopularniejszych polskich aktorek. Jak się okazuje, na studia poszła nazywając się inaczej niż teraz. W szczerym wywiadzie wyznała, dlaczego zdecydowała się zmienić imię na Joanna.

Joanna Kurowska zmieniła imię. Jeszcze na studiach nazywała się inaczej
Joanna Kurowska. (AKPA, AKPA)

Joanna Kurowska to znana twarz polskiej kinematografii. Swoją przygodę z aktorstwem zaczynała na deskach teatralnych, a przede wszystkim w PWSFTiT w Łodzi na wydziale aktorskim. Na studia dostała się po maturze, a ukończyła je w 1988 r. Razem z dyplomem uczelnię opuściła również z nowym imieniem, którym posługuje się do dzisiaj.

Tajemnicę tę zdradziła w wywiadzie, który udzieliła Kamili Dreckiej. Książka pt. "Każdy dzień jest cudem" swoją premierę miała w środę.

Okazuje się, że w domu od strony ojca aktorki panował pewien przesąd. Dziecko nazywane było tym imieniem, które w dniu narodzin było świętowane jako imieniny. 25 listopada wypada więc Katarzyny Barbary. Choć matka aktorki protestowała, ojciec tak właśnie zapisał córkę w urzędzie.

A on dalej swoje, że u nich był taki zwyczaj, związany z jakimiś przesądami, że jeśli w ten sposób nadaje się dziecku imię, to ono będzie szczęśliwe - opowiada aktorka w wywiadzie.

W końcu pojawiła się okazja do zmiany imienia. Aktorka wspomina, że wykładowca na jej studiach nie chciał, by w małej grupie były dwie Katarzyny. Kurowska nie miała nic przeciwko, by zacząć posługiwać się nowym imieniem i od razu wiedziała jakim.

Na rok przyjęto niewielką liczbę osób, w grupie było nas ośmioro. Oprócz mnie była jeszcze Katarzyna Węglicka i profesor zasugerował, że w jednej grupie nie może być dwóch dziewczyn o tym samym imieniu. Od razu się zgłosiłam, że mogę być Joanną. Bardzo mi się to spodobało - zdradziła w rozmowie z Drecką.
Zobacz także: Śmierć Agnieszki z Częstochowy. "Dramat decyzji z 2020 roku"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić