aktualizacja 

Kanye West znowu zaskoczył. To zrobił z papieskimi koszulkami

6

Ye West nie przestaje zaskakiwać. W sieci nadal nie ucichło zamieszanie związane z koszulkami z wizerunkiem Jana Pawła II, które raper zaprezentował na fashion week. Okazało się, że część z nich znalazła już swoich nowych właścicieli.

Kanye West znowu zaskoczył. To zrobił z papieskimi koszulkami
Papieskie koszulki trafiły do bezdomnych (Twitter)

Ostatnie tygodnie wywołały sporo kontrowersji wokół Ye Westa. Raper, który od lat jest jedną z najbardziej wpływowych osób na rynku mody zszokował świat, kiedy na pokazie kolekcji YZY SZN 9 w Paryżu pokazał koszulki pokazał koszulki z grafiką przedstawiającą Jana Pawła II. To jednak nie wizerunek papieża odbił się szerokim echem, a napis "White Live Matters" (z j. ang. "białe życie ma znaczenie").

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Hasło "White Live Matter" było bezpośrednim nawiązaniem do "Black Lives Matter". Ruch powstał w 2013 roku po uniewinnieniu George'a Zimmermana w sprawie zastrzelenia afroamerykańskiego nastolatka Trayvona Martina. Hasło wielokrotnie wykorzystywano również później, m.in. przy sprawie zamordowania George'a Floyd'a.

Hasło użyte przez Westa na koszulkach jest często używane przez środowiska prawicowe. Ich przedstawiciele chcą w ten sposób marginalizować temat śmierci czarnoskórych i podkreślać, że życie osób o jasnym kolorze skóry jest równie ważne. To nie pierwszy raz, kiedy raper identyfikował się z republikańskimi poglądami. Przed laty wielokrotnie można było zobaczyć na jego głowie czerwoną czapkę z hasłem wspierającym Donalda Trumpa.

Koszulki z papieżem trafiły do bezdomnych

Nie wiadomo, kiedy, za ile i czy w ogóle kontrowersyjne koszulki trafią do sprzedaży. Niedawno ekipa Westa postanowiła obdarować nimi bezdomnych w Los Angeles. Do sieci trafiło wideo, na którym Ian Connor pokazuje posiadaczy wyjątkowych trykotów. Swoje sztuki dostały również osoby przejeżdżające przez okolicę samochodem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ludzie Westa byli przygotowani na rozdanie wielu koszulek. Wskazywałaby na to widoczna na filmie furgonetka, która była załadowana po brzegi kartonami. Być może to właśnie w taki sposób zakończy się dystrybucja trykotów. Ye dzięki swojej akcji osiągnął ogromny rozgłos. Niewykluczone, że był to jedyny cel artysty. Takie rozwiązanie sprawiłoby zapewne, że papieskie koszulki, które trafiły do bezdomnych, byłyby warte nawet kilkaset dolarów na aukcjach internetowych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić