Karczemna awantura w TVP Info. "Pan jest chory"

85

W niedzielnym wydaniu "Strefy starcia" wybuchła awantura. W trakcie debaty o reparacjach wojennych goście magazynu zaczęli się przekrzykiwać i wzajemnie obrażać. Całej awanturze prowadzący przyglądał się w milczeniu.

Karczemna awantura w TVP Info. "Pan jest chory"
w studiu TVP Info zawrzało (Materiały prasowe)

W ostatnim wydaniu programu "Strefa starcia" poruszono temat reparacji wojennych od państwa niemieckiego. Rozmowę zaczęto przywołując słowa Donalda Tuska. Zasugerowano, że opozycja nie zamierza walczyć z Niemcami o pieniądze, które Polakom się należą.

Z początku merytoryczna dyskusja z czasem nabrała rumieńców, po czym zmieniła się w karczemną awanturę. Zaczęło się od tego, że Joanna Senyszyn tłumaczyła, że z historycznego punktu widzenia Polsce jako państwu nie należą się reparacje. Odszkodowania powinni wywalczyć polscy obywatele bezpośrednio od Niemców.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: W TVP Info aż zamilkli. "Coś obrzydliwego"

Dominik Tarczyński nie przyjmował tego do wiadomości i napierał na posłankę. Ta w końcu nie wytrzymała i wygarnęła politykowi Prawa i Sprawiedliwości.

Niech pan się wreszcie zamknie - powiedziała.
Nie, właśnie jestem tutaj po to, aby nam, Polakom, komuna więcej ust nie zamykała - odpowiedział poseł prawicy nawiązując do politycznej przeszłości Senyszyn.

Była członkini PZPR nie pozostała mu dłużna i stwierdziła, że "słowotok to jest choroba".

Pan jest chory - dodała.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Joanna Senyszyn nie mogła uzyskać od Dominika Tarczyńskiego odpowiedzi na pytanie, dlaczego rząd PiS z Mateuszem Morawieckim na czele nie wystąpił do Niemiec o reparacje wojenne. Posłance znów puściły nerwy.

To jest jakieś ograniczenie umysłowe - rzuciła.

W tej ostrej wymianie zdań prowadzący wciąż pozostawał bierny. Na scenę postanowił wkroczyć za to Łukasz Mejza. Polityk Partii Republikańskiej powiedział, że do Joanny Senyszyn "trzeba chyba mówić po rusku, żeby zrozumiała pytanie", po czym zaczął prawić o tym, że ma Polskę w sercu.

Wy macie Polskę gdzie indziej. Tam, gdzie pan siedzi - zripostowała Senyszyn.

"Strefa starcia" to emitowany w niedzielę o 21:50 magazyn publicystyczno-polityczny TVP Info, w którym zaproszeni goście dyskutują o bieżących wydarzeniach. Prowadzącym jest Michał Adamczyk.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MPS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić