aktualizacja 

Koronawirus. Artur Barciś walczył o życie z COVID-19. "Otarłem się o śmierć"

125

2020 rok był wyjątkowo trudny dla wielu Polaków. Zdanie na ten temat zabrał Artur Barciś. Aktor nie ma wątpliwości, że był to najgorszy rok w jego życiu.

Koronawirus. Artur Barciś walczył o życie z COVID-19. "Otarłem się o śmierć"
Artur Barciś (YouTube, Artur Barciś)

Pandemia koronawirusa spowodowała, że 2020 roku został przez wielu znienawidzony. Utrudnione funkcjonowanie oraz ciągłe obawy o życie i zdrowie zostały znakami rozpoznawczymi minionych 365 dni. Trudna sytuacja na świecie i w Polsce wpłynęła bardzo mocno na życie artystów takich jak aktorzy, czy muzycy. Wielu z nich pozostało bez pracy.

Wśród osób, które źle będą wspominać 2020 rok, jest Artur Barciś. Aktor otwarcie przyznaje, że był to najgorszy czas w jego życiu. Pandemia spowodowała, że praca będąca jego wielką pasją nie była możliwa do wykonywania. Dodał, że gra głównie w teatrach, które w związku z obostrzeniami nie funkcjonowały. Dla zabicia czasu pisał wierszyki, które miały przekonać ludzi do stosowania się do restrykcji.

Na domiar złego Barcisia dosięgnął również koronawirus. Na szczęście aktor przeszedł zakażenie i pokonał wirusa. Przyznał jednak, że otarł się o śmierć, a lekarze mówili mu, że było z nim bardzo kiepsko. Dodał również, że wciąż nie wyzdrowiał i nadal odczuwa skutki zachorowania. Po wyzdrowieniu opublikował wiersz "Obcy", który był jego refleksją na temat choroby.

Nadzieja w szczepionce

Artur Barciś nie ukrywa nadziei, którą wiąże ze szczepionką. Widzi światełko w tunelu i uważa, że antidotum rozwiąże w pewnym sposób pandemiczny kryzys na świecie. Nie uznaje się jednak za optymistę i jest pełen obaw o zmiany klimatyczne na świecie.

Zobacz także: Koronawirus. Kiedy zaszczepi się Mateusz Morawiecki? Padła deklaracja ws. zapisów
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić