Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

COVID-19 a broń biologiczna. NATO reaguje

10
Podziel się:

Koronawirus w pewnym stopniu pokazał, jak katastrofalne skutki mogłoby mieć użycie broni biologicznej. Na taką ewentualność przygotować chce się NATO.

COVID-19 a broń biologiczna. NATO reaguje
Na zdjęciu: Jens Stoltenberg (Getty Images)

Koronawirus okazał się ważnym bodźcem dla NATO. Zmusił organizację do intensyfikacji działań na rzecz obrony przed atakami przy użyciu broni biologicznej.

Koronawirus nie powstał w laboratorium, ale pokazuje zagrożenia, jakie istnieją w związku z zastosowaniem biologicznych środków bojowych - przyznał sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej DPA.

NATO podjęło szereg kroków. Pracuje między innymi nad wzmocnieniem wymiany informacji wywiadowczych, aby zapobiec ewentualnym atakom przy użyciu broni biologicznej.

Ta broń, podobnie jak broń chemiczna, jest zakazana przez prawo międzynarodowe, ale musimy być przygotowani na jej użycie, bo wiemy, że ona nadal istnieje - dodał Stoltenberg.

Koronawirus. NATO może pomóc

Stoltenberg odnosił się również do aktualnej sytuacji epidemicznej. Zaznaczył, że NATO jest gotowe do pomocy.

NATO i wojsko mogłoby pomóc w dystrybucji szczepionek - przyznawał.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Xyz
2 lata temu
Covid 19 to broń biologiczna, która wydostała się tylnimi drzwiami z laboratorium z Wuhan
jaro
2 lata temu
po co to zapewnienie że covid 19 to pandemia, tak tylko zgotowana w laboratoriach i zaplanowana do swoich celów polecam obejrzeć ,,masońskie otwarcie olimpiadey w 2012 roku w Londynie i zapowiedż na 2020rok czyli coron...... a że nie powstał w labolatorium to bajki dla dzieci
sadasdasda
2 lata temu
jak nie powstał w laboratorium jak pierwszy lekarz whistleblower mowil na policji w chinach ze z laboratorium sie wysmknal to skad te durne teorie ze z rynku w wuhanie sie wycisnal jak on był lekarzem i w laboratorium o tym mowil ze sie wymsknelo ji wenliang.
MJk
2 lata temu
Jak teraz gdybają,ale dobrze wiedzą o co chodzi,pogadaj z przedszkolakami.
Pytanie do JS
2 lata temu
Panie przewodniczący Jens Stoltenberg, a ja mam pytanie związane z genezą tej genetycznie modyfikowanej struktury. A kto to z ramienia US-Army współpracował z Mao Zedong w latach 70 przy rozpoczęciu współpracy na polu broni biologicznej? Kto to rozpoczął prace w 3-ch różnych tajemniczych labach w Chinach od połowy 1970 roku? Czy ten projekt był powodowany pobudkami czysto naukowymi czy nienawiści w stosunku do USA? Teraz chcecie walczyć z epidemią w wcześniej jeden z waszych rozpoczął całą tą zarazę w imię wyższych własnych celów. To nie my ludzie a wy tego typu organizacje jak NATO, WHO, ONZ dzisiaj walczą z ludźmi w imię ich praw do wolności. Większej ściemy oraz hipokryzji jak teraz to w życiu nie było. Niestety dla was komunikacja ludzkość przerzuciła w inny świat i teraz coraz łatwiej jest połączyć kropeczki...
Nick
2 lata temu
No przecież chodzi o to żeby użyć wojska i pod przymusem wyszczepic cała ludzkość.Tak jest zaplanowane pandemia ma trwać latami a ludzie co pół roku szczepieni.Taki los nam szykują globalisci.
jaaa
2 lata temu
NATO to najlepszy sojusz wojskowo-obronny.
Polacy
2 lata temu
Brawo NATO.
ip123
2 lata temu
Do tej pory nie określono faktycznego miejsca rozwoju tego wirusa. Ebola też "spadł z drzewa"? Firmy , pracując dla wojska tworzy coraz to nowsze xsposoby eksterminacji ludzi. Kto temu przewodzi? Wielu wydaje się, że za tym stoi TUSK i PUTIN. Czas pokaże KTO.
Danias
2 lata temu
Nie powstał w laboratorium bajeczki to dzieciom do lat 3
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić