Książę Andrzej nie chce znać księcia Karola. Powód jest zadziwiający

16

Książę Andrzej stał się bohaterem międzynarodowego skandalu, co doprowadziło do jego wykluczenia jako reprezentanta brytyjskiej rodziny królewskiej. Arystokracie marzy się powrót do brylowania w mediach. Na drodze stanął mu jednak starszy brat.

Książę Andrzej nie chce znać księcia Karola. Powód jest zadziwiający
Książę Andrzej szaleje z wściekłości. Nie chce rozmawiać ze swoim starszym bratem (Getty Images, 2019 Max Mumby/Indigo)

Kontrowersje wokół księcia Andrzeja pojawiły się w konsekwencji jego przyjaźni z Jeffreyem Epsteinem. Miliarder miał na koncie wykorzystywanie nieletnich, a jedna z ofiar, Virginia Giuffre, wniosła powództwo cywilne przeciwko młodszemu synowi królowej Elżbiety.

Książę Andrzej chce znowu pełnić obowiązki. Karol mówi "nie"

Virginia Giuffre oskarżyła księcia, że wspólnie z Jeffreyem Epsteinem wykorzystał ją seksualnie. Sam książę Andrzej wielokrotnie został przyłapany na kłamstwie, m.in. przekonując, że nie znał Giuffre, chociaż istniały na to liczne dowody w postaci zdjęć.

Ze względu na skandal, który wybuchł wokół księcia Andrzeja, królowa zwolniła go z pełnienia oficjalnych obowiązków. Arystokrata stracił również liczne odznaczenia i przywileje. Jak jednak podaje Mirror, młodszemu synowi Elżbiety II marzy się powrót do brylowania w mediach i na oficjalnych wydarzeniach.

Zobacz także: Zobacz też: Karol kochał inną. Oto dlaczego musiał poślubić Dianę

Jednym z najzagorzalszych przeciwników powrotu księcia Andrzeja do pełnienia funkcji publicznych jest jego starszy brat. Według ustaleń Mirror książę Karol miał m.in. wymusić na bracie rezygnację z udziału w ceremonii nadania Orderu Podwiązki, najwyższego orderu brytyjskiego i zarazem jednego z orderów domowych dynastii panującej.

Książę Andrzej miał wpaść w szał z powodu zachowania swojego starszego brata. Dziennik "The Sun" podaje, że początkowo arystokrata planował pojawić się na wyścigach konnych Royal Ascot, najsłynniejszym takim wydarzeniu na świecie, jednak złość na księcia Karola skłoniła go do rezygnacji z zamiarów.

Ponieważ książę Andrzej na razie w ogóle przestał utrzymywać kontakty z bratem, pojawiły się obawy o przyszłość. "Rojalsów" niedługo czeka rodzinny zjazd do szkockiej posiadłości królowej w Zamku Balmoral. "The Sun" spekuluje, że jeśli obaj arystokraci nie pogodzą się, mogą zepsuć spotkanie pozostałym krewnym przez regularne awantury.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić