o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Małgorzata Duży
|

Książę William powiedział, kto jest jego największą inspiracją

3
Podziel się

Książę William, syn księcia Karola, udzielił ostatnio wywiadu, w którym przyznał, kto jest jego największą inspiracją. Ku niezadowoleniu królowej Elżbiety II, nie jest to żaden członek brytyjskiej rodziny królewskiej. Największą inspiracją Williama okazał się amerykański prezydent John F. Kennedy.

Książę William powiedział, kto jest jego największą inspiracją
Książę William przyznał, kto jest jego największym idolem (Getty Images)
bECGmRsR

Książę William i jego żona Kate to osoby publiczne znane nie tylko w Wielkiej Brytanii, lecz także na całym świecie. Ich działalność skupia się na promocji zdrowia psychicznego, dobroczynności i walki ze zmianami klimatu. O ich życiu prywatnym wiadomo jednak niewiele.

Wypowiadania się na temat poglądów i zainteresowań zabrania im etykieta, której ściśle przestrzega królowa Elżbieta II. Po tym, jak perypetie miłosne księcia Karola przez wiele lat stały się obiektem publicznej dyskusji, królowa chce unikać skandalów. Okazało się jednak, że niedawno książę William złamał zasady etykiety, która obowiązuje brytyjską rodzinę królewską.

bECGmRsT

39-latek udzielił niedawno wywiadu, który miał na celu promocję “Earthshot Prize”. Jest to nagroda przyznawana instytucjom walczącym o ochronę środowiska naturalnego. Książę William zdradził w wywiadzie, kto jest jego największą inspiracją. Nie jest to bynajmniej członek rodziny królewskiej, a John F. Kennedy.

Od dawna inspiruje mnie misja prezydenta Johna F. Kennedy’ego z 1961 roku, który chciał w ciągu dekady umieścić człowieka na Księżycu. Wówczas wydawało się to szalone. Dopiero co wystrzelono pierwszego satelitę. (...) Ale Kennedy zainspirował ludzi do zorganizowania i użycia najlepszych umiejętności - powiedział w wywiadzie William.

Syn księcia Karola stwierdził, że taki sposób działania powinien przenieść się na pole walki z kryzysem klimatycznym. Podkreślił, że należy podjąć ją od zaraz, inaczej skutki kryzysu mogą być nieodwracalne.

bECGmRsZ
Najbardziej ucierpią ci najsłabsi, ci z najmniejszą ilością zasobów i ci, którzy zrobili najmniej, by spowodować zmiany klimatyczne - tłumaczył.
Zobacz także: Pokazy garnków i pościeli. UOKiK idzie na wojnę z naciągaczami
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECGmRtu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Matka
2 miesiące temu
Ten William to wykreowany kolek. NIE lubie go specjalnie. Kate tez jest popychadlem no ale coz. Gra w krolewska gre. NIE mozna sie wychylic.
Max
2 miesiące temu
Ja tez lubię tego prezydenta Chyba najlepszy prezydent USA Miał klasę
Kadipi
2 miesiące temu
Dziwne, bo w wywiadzie udzielonym rok temu dla bbc, powiedział że dla niego wzorem do naśladowania i ideałem jest ojciec Tadeusz z Torunia...
bECGmRtv
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić