Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Sonia Stępień
Sonia Stępień
|

Szturm antyszczepionkowców w Poznaniu. "Byli ubrani w ciuchy wojskowe"

1361
Podziel się:

W niedzielę przed Ginekologiczno-Położniczym Szpitalem Klinicznym w Poznaniu odbywał się piknik laktacyjny dla rodzin spodziewających się dziecka. W pewnym momencie wtargnęli na niego… antyszczepionkowcy pod wodzą Justyny Sochy. Tego dnia bowiem w placówce ruszyły także szczepienia dla kobiet w ciąży. – Byli bardzo agresywni – opowiada świadek w rozmowie z o2.

Szturm antyszczepionkowców w Poznaniu. "Byli ubrani w ciuchy wojskowe"
Poznań. Antyszczepionkowcy weszli na teren szpitala podczas pikniku laktacyjnego (o2)

1 sierpnia Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM w Poznaniu umożliwił szczepienia kobietom w ciąży. Jednocześnie w przyszpitalnym ogródku od 9 rano odbywał się zupełnie niepowiązany z akcją szczepień piknik laktacyjny.

Na piknik laktacyjny organizowany przez szpital przychodziły mamy i ojcowie, aby dowiedzieć się o sposobach karmienia, kiedy dziecko jest wcześniacze. Prosili o rady i o pomoc. Niektórzy przyszli z dziećmi – relacjonuje jeden z uczestników pikniku w rozmowie z o2.

W pewnym momencie uczestnicy pikniku usłyszeli hałasy i okrzyki. Przed bramą szpitala zaczęli gromadzić się antyszczepionkowcy z transparentami i megafonami. – Zaczęli przeskakiwać przez ogrodzenie, kilku wtargnęło na teren szpitala – opowiada świadek.

Grupa ubrana w ciuchy wojskowe zaczęła wchodzić na teren pikniku i zadawać jakieś głupie pytania. Zaczęli nam zarzucać, że prowadzimy eksperymenty na ludziach. Rodzice poczuli się zagrożeni. Pracownicy byli zestresowani - kontynuuje mężczyzna.

Rzeczniczka poznańskiej policji potwierdziła w rozmowie z o2, że taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce przed szpitalem. – Tam są osoby protestujące, z transparentami, być może dlatego, że dzisiaj przed szpitalem odbywa się akcja szczepień - poinformowała.

Na proteście obecnych było około 20-30 osób. Na transparentach widniały hasła takie jak "Stop eksperymentom medycznym" czy "A kto odda zdrowie dzieciom". Przez megafony krzyczano chóralnie "Mamo, tato, nie szczep mnie!".

Jak relacjonuje świadek, kilku osobom udało się nawet dostać do szpitalnego budynku. Na miejscu pojawiła się policja, która wyprowadziła intruzów. - Byli agresywni i pracownicy myśleli, że zaraz się na nich rzucą – dodaje uczestnik pikniku.

W pewnym momencie antyszczepionkowcy podeszli do prof. Jerzego Szczapy, który jest odpowiedzialny za poznańską akcję szczepień wśród kobiet ciężarnych. - Byli wobec niego napastliwi. Zarzucali go pytaniami, które sugerowały odpowiedź – opowiada świadek. Lekarz nagle źle się poczuł i został odwieziony do domu.

Socha protestuje przeciwko szczepieniom kobiet w ciąży

Właściwy protest odbywał się przed bramą poznańskiego szpitala. Przewodziła mu prezes stowarzyszenia "STOP NOP" Justyna Socha, która mówiła o "niemoralnym eksperymencie". Obecna była także m.in. przedstawicielka Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców Katarzyna Bros-Walderdorff.

Piknik laktacyjny został przedwcześnie zakończony, poczas gdy antyszczepionkowe demonstracje przed bramą szpitala, wówczas już pokojowe, trwały jeszcze przez około godzinę. Ostatecznie demonstranci rozeszli się, zapraszając chętnych do dalszej dyskusji w lokalnej restauracji.

Zobacz także: Atak antyszczepionkowców. Reakcje mieszkańców Grodziska Mazowieckiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1361)
Julia
12 miesięcy temu
Kiedyś nie tacy królowie władcy szlachcice byli Przy władzy Ale poddani nie zawsze muszą godzić się na wszystko
Alexs
12 miesięcy temu
Ci z żądu uważają że antyszczepionkowcy to terroryści Nie to wy z żądu jesteście niebezpieczni dla ludzi sami się szczepcie szczepionkom siebie i swoje rodzinny szczepionka
Aniaa
rok temu
Dlaczego Socha jeszcze nie siedzi?
ZŁOTY ŚRODEK
rok temu
Skoro NFZ daje darmową szczepionkę na COVID 19 to leczenie szpitalne z tego powodu powinno być płatne dla wszystkich antyszczepionkowców. Kilka Faktur lepiej by zadziałało niż loteria i budżet by się poprawił.
RedPill
rok temu
Kolejna nagonka...
Dorosły
rok temu
Kto się dziwi anty szczecioszczękowcom jak władza bez opamiętania serwuje ludziom nieprzebadany preparat genetyczny. Wzięli się już nawet za sześcio miesięczne dzieci i kto tu jest zagrożeniem dla zdrowia i życia Polaków noworodki czy władza?
pora się im p...
rok temu
dziwnie zaczyna to przypominać prowokacje tzw."zielonych ludzików".
szymek
rok temu
Żona zaszczepiona na początku ciąży, teraz leci 6. miesiąc, dziecko wg wszystkich badań książkowo zdrowe, a my spokojniejsi, w końcu wiele poronień jest związanych z Covid-19, a nie ze szczepieniami.
wyczilowany
rok temu
Ale po co na siłę ich uszczęśliwiać, chcą sobie szczepić swoje dzieci, niech szczepią, oprzytomnienie przyjdzie później, nic na siłę.
drgggdgdgdgrg
rok temu
Byłem w tym szpitalu po przejsciu Covid19. Tam jest również przychodnia urologiczna. Pod koniec choroby dostałem jakby lekkie zapalenie dróg moczowych, które przerodziło się w ostre zapalenie prostaty. Ból niesamowity. Poszedłem tam, szukając pomocy. Dodam, że przychodnia była w tzw. brudnej strefie. Niestety nie dopuszczono mnie do lekarza. Za to powiedziano mi, że mogę iść prywatnie wieczorem do gabinetów za rogiem. Taka to plandemia.
Andre
rok temu
Spałować to antyszczepionkowe bydło zanim przejdów od słów i protestów do fizycznej agresji. Z oszołomami nie ma sensu dyskutować, bo do nich żadne naukowe argumenty nie trafiaja.
Emeryt 54
rok temu
Jeżeli ktoś nie chce się szczepić,to jego osobista sprawa,ale niech nie przeszkadza innym,i tu apelowałbym do Policji,na co wy im pozwalacie?na burdy?trzeba za zakłócanie porządku publicznego karać wysokimi mandatami.
Następna
rok temu
cwaniara! Dajcie jej na sprzęgło! A nie lepiej od razu zrobić zbiórkę na nowy samochód. Następna po Godek i Elbanowskich. Łatwe życie się marzy ... kosztem innych.
Taka prawda
rok temu
Co za propagandowe bzdury...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić