Kto reprezentantem Polski na Eurowizji? Spore zaskoczenie

9

Poznaliśmy już listę kandydatów do reprezentowania Polski na Eurowizji w Liverpoolu. Wykonawca zostanie wyłoniony w trakcie preselekcji pod hasłem "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję". Telewizja Polska przekazała już szczegółowe informacje.

Kto reprezentantem Polski na Eurowizji? Spore zaskoczenie
Eurowizja (Getty Images, Dean Mouhtaropoulos)

Przed kilkoma dniami zakończyła się możliwość nadsyłania zgłoszeń do konkursu "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję". 15 lutego 2023 roku stało się natomiast jasne, kto pojawił się na liście zakwalifikowanych kandydatów.

Reprezentant Polski zostanie wyłoniony podczas specjalnego koncertu. Weźmie w nim udział dziesięcioro wykonawców. Telewizja Polska zastrzegła sobie również prawo do przyznania "dzikiej karty" dla artysty, który nie został zgłoszony do selekcji lub nie przeszedł wcześniejszego etapu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 25 proc. ostatniej pensji. Taką emeryturę dostaną dzisiejsi 40-latkowie. "Trzeba zmienić myślenie"

Koncert zostanie podzielony na dwa etapy. Po pierwszej części przepustkę do dalszej rywalizacji otrzyma najlepsza trójka, która ponownie zaprezentuje się na scenie. Publiczność następnie będzie głosować na swoich faworytów. Głosy oddane w poprzednim etapie nie będą już natomiast ważne. Ostateczne rozstrzygnięcia będą uzależnione od wyboru widzów i oceny jury.

Kto przystąpi do rywalizacji? Na liście uczestników polskich preselekcji znaleźli się:

  1. Ahlena - Booty
  2. Blanka - Solo
  3. Dominik Dudek - Be Good
  4. Felivers - Never Back Down
  5. Yan Majewski - Champion
  6. Maja Hyży - Never Hide
  7. Jann - Gladiator 
  8. Natasza - Lift You Up
  9. Alicja Szemplińska - New Home
  10. Kuba Szmajkowski - You Do Me

Eurowizja 2023: gdzie i kiedy oglądać?

Polskie preselekcje do Eurowizji czekają nas już 26 lutego 2023 roku. Koncert rozpocznie się o 17:30. Transmisja dostępna będzie natomiast na antenie TVP1.

Zwycięzca eliminacji otrzyma możliwość reprezentowania Polski w trakcie 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Impreza odbędzie się w Liverpoolu. Reprezentant Polski wystąpi na scenie 11 maja 2023 roku, a jeśli awansuje, to 13 maja 2023 roku weźmie udział w finale.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić