Kto za Michniewicza? Neo-Nówka ma kandydata

37

"Gorzej na pewno nie będzie, a śmieszniej". Takimi słowami rozbawieni internauci i kibice komentują propozycję kabareciarzy z Neo-Nówki. Komicy pokazali w sieci kandydata na nowego selekcjonera polskiej reprezentacji. Dotkliwie zadrwili też z PZPN.

Kto za Michniewicza? Neo-Nówka ma kandydata
Neo-Nówka zadrwiła z Michniewicza. Kabareciarze przedstawili własną kandydaturę (AKPA)

Wrocławski kabaret Neo-Nówka działa już od ponad 20 lat, ale w ostatnich miesiącach jest na fantastycznej fali. Zaczęło się od skeczu "Wigilia", który w środku lata, podczas ostatniego Festiwalu Kabaretu w Koszalinie, podbił serca publiczności. Choć scenka ma już dobrych parę lat i od dawna utrzymuje miejsce w repertuarze Neo-nówki, jej zaktualizowana wersja, obnażająca populizm obecnie rządzącej partii oraz zaślepienie jej wyborców, znalazła się na ustach wszystkich Polaków.

Kabareciarze z Neo-Nówki - Roman Żurek, Michał Gawliński i Radosław Bielecki - wyśmiewają absurdy polskiej codzienności nie tylko w swoich skeczach. Robią to też na bieżąco w sieci. Ostatnio kpili z wybuchowego prezentu dla komendanta Szymczyka, "wniebowstąpienia" zielonogórskiej radnej PiS, a teraz wzięli na tapet wakat po Czesławie Michniewiczu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Największe hity Netfliksa. Nadal przyciągają przed ekrany

Niedługo po tym, jak PZPN ogłosił, że Czesław Michniewicz pozostanie na stanowisku selekcjonera polskiej reprezentacji tylko do końca grudnia, Neo-Nówka zgłosiła kandydata na jego następcę. Zobaczcie sami, co kabareciarze wymyślili tym razem.

Oficjalnie zgłaszamy swoją kandydaturę na stanowisko trenera reprezentacji w piłce do kopania. Na zdjęciu przyszły trener ze swoim managerem. Trener stoi po prawej albo po lewo stronie, to jest jeszcze do ustalenia. Kto nas popiera? - napisali na Twitterze komicy z Wrocławia, adresując swój żart do Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Póki co, PZPN nie odpowiedział. Nie zawiedli z kolei internauci, szeroko komentujący wpis satyryków, który wyraźnie przypadł im do gustu.

"Gorzej na pewno nie będzie, a śmieszniej", "To może nie będzie lepsza piłka w wykonaniu reprezentacji, ale z pewnością weselsza, ja jestem za! Zróbmy w tej kwestii referendum", "Może nie będzie pucharów, ale chociaż będzie śmiesznie" - pisali zachwyceni fani Neo-Nówki w mediach społecznościowych.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: KME
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić