aktualizacja 

Jachira nie wytrzymała. "Na to idą 3 mld zł rocznie"

1115

Klaudia Jachira jest jedną z tych posłanek, które nie boją się kontrowersji i wyrażania poglądów w mocnych wystąpieniach. Niejednokrotnie zaskakiwała już koleżanki i kolegów z opozycji, ale także miliony Polaków obserwujących sytuację polityczną w kraju. Tym razem Klaudia Jachira pokazała, co działo się w Sejmie na chwilę przed Świętami Bożego Narodzenia. - Wszystko to za państwowe pieniądze! - stwierdza oburzona działaczka.

Jachira nie wytrzymała. "Na to idą 3 mld zł rocznie"
Klaudia Jachira pokazała, co się działo w Sejmie. Za to podatnicy płacą 3 miliardy złotych rocznie (Getty Polskie, Adam Jankowski)

Klaudia Jachira jest posłanką na Sejm IX kadencji. Od 2019 roku regularnie pojawia się na mównicy i zaskakuje swoimi występami. Słynie z wyrazistego prezentowania poglądów oraz walki o świeckie państwo.

Niejednokrotnie Jachira organizowała też happeningi w Sejmie RP, m.in. rozrzucając z balkonu kartki imitujące banknoty. Otwarcie krytykowała Jana Pawła II, nagrywała telefonem Jarosława Kaczyńskiego. Teraz pokazała, co działo się na sejmowym korytarzu na chwilę przed świętami. Zrobiła to w mediach społecznościowych, gdzie często zabiera głos na bieżące tematy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Przerobiła tekst "Roty". Użyła jego nazwiska. Reakcja

Klaudia Jachira pokazała, co się działo w Sejmie. Za to podatnicy płacą 3 miliardy złotych rocznie

Klaudia Jachira nie ukrywa, że jest ateistką. Dokonała apostazji z Kościoła katolickiego. Jako posłanka, stanowczo opowiada się za wyraźnym rozdzieleniem państwa od Kościoła, żądając utrzymania świeckości państwa.

Na Instagramie posłanka pokazała, co działo się w Sejmie w ubiegłym tygodniu. Na udostępnionym nagraniu widać schody budynku przy ul. Wiejskiej w Warszawie, a na nich chór, który śpiewa kolędy. - Tak w zeszłym tygodniu wyglądał Sejm. Wszystko to za państwowe pieniądze! - podpisała nagranie Klaudia Jachira. Skomentowała również całe zajście na wideo zatytułowanym: "PiS-owcy śpiewają piosenki religijne w Sejmie".

Myślicie, że to, co teraz widzicie, to jest kościół? Nie, nic bardziej mylnego. Tak wygląda teraz Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Podobno świecka instytucja w świeckim państwie. Między innymi na takie uroczystości idzie z budżetu państwa, z podatników i z podatniczych pieniędzy, 3 miliardy złotych rocznie. Czas z tym skończyć, czas skończyć z finansowaniem Kościoła katolickiego, czas na świeckie państwo.

Internauci komentujący posty Jachiry mają podobne zdanie. Uważają, że politycy nie powinni organizować koncertów kolęd i świętować w gmachu Sejmu za pieniądze Polaków. - Masakra! Żeby w poważnej instytucji było miejsce na taki cyrk. Dopóki PiS będzie u władzy, takie rzeczy będą się działy - brzmi jeden z komentarzy.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Okropne. Ale już niedługo ta zakłamana mafia upadnie!
Jesteś osobą publiczną? W godzinach pracy jesteś bezwyznaniowcem. Koniec i kropka. A ten PiS-owski cyrk w całości eksmitowałbym do Watykanu, niech oni się z nimi męczą.
Krew mnie zalewa jak kler żeruje na Polsce - czytamy w sekcji komentarzy.

Jakie jest wasze zdanie w tej sprawie? Czekamy na opinie Czytelników o2.pl pod artykułem.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić