Magda Gessler szczerze o swoim bracie. "Nie jestem zachwycona"

9

Najpopularniejsza restauratorka Magda Gessler nie ma wątpliwości, że to jej brat Piotr Ikonowicz powinien zostać nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Jednocześnie dodaje, że nie jest zachwycona trybem życia, jaki prowadzi Ikonowicz.

Magda Gessler szczerze o swoim bracie. "Nie jestem zachwycona"
Magda Gessler z bratem Piotrem Ikonowiczem. (AKPA)

Posłowie Lewicy chcą, by Piotr Ikonowicz został nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Kandydaturę lewicowego działacza i aktywisty społecznego, który na co dzień pomaga biednym i potrzebującym zdecydowanie popiera jego siostra Magda Gessler.

Mój brat najlepiej broniłby zwykłych ludzi. Tych, którzy są naprawdę bezbronni, dyskryminowani, bo są biedni. Znikąd nie mają pomocy. On chce, by prawo było równe dla wszystkich, by każdy miał prawo do godnego życia. O to zawsze walczył i tak samo by robił, gdyby został RPO- mówi Magda Gessler w rozmowie z "Faktem".

Magda Gessler w wywiadzie podkreśla, że jej brat to człowiek o wielkim sercu, który zawsze myśli tylko o innych.

Cena, jaką zapłacił za swoje ideały jest ogromna. Zwykle człowiek na tym etapie życia ma fajne, normalne życie, poczucie bezpieczeństwa, natomiast on oddaje ludziom siebie, serce, wszystko co ma, ostatnią koszulę (...). Namawiam go często, by brał za proces, który wygrywa, chociaż 500 zł. Myślę, że gdyby pobierał takie symboliczne opłaty, to i tak byłaby duża pomoc, a on miałby środki do życia. Często się zastanawiam, z czego on właściwie żyje - mówi restauratorka ("Fakt").

Najpopularniejsza polska restauratorka nie ukrywa jednak, że nie jest zachwycona tym, jaki tryb życia prowadzi jej brat.

Jestem osobą bardzo zajętą, Piotr również, ale ważne jest to, co się ma w sercu, kiedy drugie z nas czegoś potrzebuje, zawsze jest telefon i wzajemna pomoc. Wspieramy się. Nie mogę jednak powiedzieć, że jestem zachwycona tym, jak on żyje. Boli mnie to, ale to jego postawa, jego filozofia. Wolałabym, żeby np. miał fundację, by to, co robi, było bardziej doceniane przez społeczeństwo. W Szwecji czy Niemczech znalazłby wsparcie dla swojej postawy... - mówi Gessler, cytowana przez "Fakt".
Zobacz także: Komornik i prokuratura przerwały rewolucje. Gessler musiała się poddać
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić