aktualizacja 

Gwiazdor kupił Ukraińcom powerbanki. Wiadomo, ile wydał

Marcin Dorociński popisał się bardzo szlachetnym gestem. Aktor postanowił wesprzeć Ukraińców - kupił im powerbanki o niemałej wartości. Już kilka dni temu trafiły one na granicę ukraińsko-polską.

Gwiazdor kupił Ukraińcom powerbanki. Wiadomo, ile wydał
Marcin Dorociński." (AKPA, AKPA)

Marcin Dorociński cieszy się sporą popularnością i sympatią widzów. Znany jest nie tylko ze świetnych ról, ale i z tego, że ma wielkie serce.

Ostatnio nawiązał do tego, co dzieje się w Ukrainie. Ocenił, że Polacy udowodnili, że są narodem empatycznym - gotowym nieść pomoc innym, jeśli tylko jest taka potrzeba.

Zdajemy pięknie egzamin z solidarności, z humanitaryzmu i chciałabym, aby ten nastrój społeczny trwał jak najdłużej. Byśmy się już nie dzielili, a łączyli. By zamiast burzyć mosty, je budować. Byśmy byli razem jako społeczeństwo po to, by zaopiekować się tymi, którzy teraz naszej pomocy i wsparcia potrzebują jak najbardziej. A są ich tysiące - ludzi i zwierząt, którzy szukają u nas schronienia - napisał na Facebooku.

Później podkreślał też, że "w obliczu trwającej wojny za naszą wschodnią granicą, każdy dzień uświadamia nam, jak bardzo powinniśmy być wdzięczni za dach nad głową, posiłek i bezpieczeństwo naszych bliskich".

Szlachetny gest Dorocińskiego

Aktor poinformował za pośrednictwem Instagrama również o tym, że postanowił przekazać niemałe pieniądze na powerbanki dla Ukraińców.

W obliczu trwającej wojny za naszą wschodnią granicą, każdy dzień uświadamia nam jak bardzo powinnismy być wdzięczni za dach nad głową, posiłek i bezpieczeństwo naszych bliskich. Dlatego też przekazałem 10.000 złotych na zakup powerbanków dla Ukraińców i Ukrainek, którzy są na granicy z Polską, aby mogli mieć kontakt ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi - pisał Dorociński.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Mieszane reakcje po przemówieniu Zełenskiego w Bundestagu. "Ich to przerasta"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić