aktualizacja 

To idol nastolatków w Rosji. Właśnie przemówił. Ważne słowa

Ulubieniec nastolatków, jeden z najpopularniejszych rosyjskich raperów nagrał utwór o wojnie w Ukrainie. Piosenka kończy się wiadomością głosową nagraną przez matkę jego ukraińskiego producenta, ukrywającą się w schronie podczas ostrzału rosyjskich wojsk.

To idol nastolatków w Rosji. Właśnie przemówił. Ważne słowa
Rosyjski raper nagrał utwór o rosyjskiej inwazji na Ukrainę (TikTok)

Popularny rosyjski raper Morghenstern, znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi, w nowym utworze opowiedział o inwazji militarnej Rosji na Ukrainę. Nie stwierdził wprost, że to Władimir Putin jest odpowiedzialny za dramat Ukraińców, jednak piosenka ma wyraźnie antywojenny charakter.

Rosyjski raper śpiewa o wojnie w Ukrainie

Klip i muzyka różnią się od poprzednich dzieł artysty. Teledysk do utworu "12" zaczyna się od apelu czołowego ukraińskiego publicysty Dmitrija Gordona do rosyjskich żołnierzy, a kończy prawdziwą wiadomością dźwiękową od matki Wiaczesława Palagina, producenta muzycznego z Odessy, z którym raper współpracuje.

Synku, jesteśmy tutaj, właśnie tutaj, nad ranem prawie zerwało nam dach. Pomyśleliśmy, żeby gdzieś uciec, a potem wróciliśmy na miejsce. Siedzimy w milczeniu, w piwnicy przygotowaliśmy dla siebie schron przeciwbombowy. Więc cóż, kotku, nie martw się - mówi kobieta.

W klipie nakręconym w Dubaju muzyk siedzący w żółtym sportowym aucie śpiewa, że w Rosji ​​"karaty" stały się dwa razy droższe, a "wielcy wujkowie zostaną wysłani do rzeźni". Film kończy się tekstem: "On jest Ukraińcem. Ja jestem z Rosji. Tworzymy razem muzykę. Dla całego świata. Chcemy pokoju. Chcemy przyjaźni".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Julia Kamińska o pomocy dla Ukraińców
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić