Nie zmienił się? To tylko pozory. Nagranie z Jerzym Połomskim łamie serce

157

Od prawie roku nie widzieliśmy Jerzego Połomskiego. 89-letni artysta zamieszkał w Skolimowie i od tego czasu nie udziela się publicznie. Tym razem zrobił wyjątek. I choć znany piosenkarz wygląda, jakby czas się dla niego zatrzymał, jedna zmiana sprawia, że nagranie nabrało słodko-gorzkiego charakteru.

Nie zmienił się? To tylko pozory. Nagranie z Jerzym Połomskim łamie serce
Jerzy Połomski w domu seniora. Nagranie rozdziera serce (YouTube, ZASP)

Jerzy Połomski pokazał się po roku unikania kontaktu ze światem. Piosenkarz znany z hitów takich jak "Bo z dziewczynami" blisko rok temu zamieszkał w Domu Artysty Seniora w Skolimowie. Fundacja Artystów Weteranów Scen Polskich opublikowała nagranie-apel o przekazanie jej 1 proc. podatku na utrzymanie domu spokojnej starości.

Nie zmienił się? To tylko pozory. Nagranie z Jerzym Połomskim łamie serce

W filmiku wystąpili Marian Opania, Emilia Krakowska, Jerzy Połomski, Hanna Śleszyńska i Daniel Olbrychski. Większość artystów śpiewem prosiła o wsparcie dla domu seniora, który jak wszyscy w Polsce zmaga się z drożyzną.

Daj jeden procent podatku na Dom Artysty Seniora. Daj, bo bez twego dodatku z drożyzną się nie upora – śpiewała Hanna Śleszyńska.

Wydawałoby się, że Połomski przyćmi wszystkich umiejętnościami wokalnymi. Nie jest nam jednak dane to sprawdzić, ponieważ piosenkarz jako jedyny z artystów na nagraniu nie odezwał się ani słowem. Połomski niewiele się zmienił, a jego uśmiech jest ujmujący jak zawsze, jednak jego milczenie sprawia, że cały filmik ma w sobie nutę smutku.

Dlaczego kultowy piosenkarz milczy? Można się tylko domyślać, że chodzi o problemy ze zdrowiem, o których w ostatnich latach wielokrotnie informowały media. Połomski ma mieć zaniki pamięci, które utrudniają mu codzienne czynności. Ale to nie wszystko.

Pan Jerzy coraz gorzej słyszy. Niestety, nie chce nosić aparatu, co utrudnia porozumiewanie się z nim – powiedziała "Super Expressowi" osoba z Domu Artysty Seniora.
Zobacz także: Apel o 1 proc. podatku na rzecz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich 2022
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić