aktualizacja 

Odszedł szef kuchni. Te wiadomości wysłał tuż przed śmiercią

22

Śmierć Anthony'ego Bourdaina wstrząsnęła mediami za oceanem. Znany szef kuchni z USA popełnił samobójstwo w czerwcu 2018 roku. W najnowszej książce na temat jego życia ujawniono ostatnie wiadomości, które wysłał do swojej byłej żony tuż przed śmiercią.

Odszedł szef kuchni. Te wiadomości wysłał tuż przed śmiercią
Anthony Bourdain został znaleziony martwy 8 czerwca 2018 roku (Wikimedia Commons, Peabody Awards)

Z książki "Down and Out in Paradise: The Life of Anthony Bourdain" wynika, że amerykański szef kuchni nie mógł poradzić sobie ze sławą oraz złamanym sercem. Autor nieautoryzowanej biografii Anthony'ego Bourdaina, dziennikarz Charles Leerhsen, zawarł w publikacji ostatnie wiadomości, które restaurator wysłał do swojej byłej żony tuż przed śmiercią.

Ja też nienawidzę moich fanów. Nienawidzę być sławny. Nienawidzę swojej pracy – pisał do Ottavii Busii-Bourdain. – Jestem samotny i żyję w ciągłej niepewności – dodał szef kuchni, we fragmencie książki, opublikowanej przez "New York Times".

Pisał to przed śmiercią do dziewczyny. "Nie jestem zazdrosny, że byłaś z kimś innym"

Książka na temat życia Bourdaina ma ukazać się w październiku. Autor biografii zauważa, że szef kuchni często kłócił się ze swoją dziewczyną, Asią Argento. W czerwcu 2018 roku media obiegły zdjęcia 49-latki tańczącej z francuskim dziennikarzem Hugo Clémentem w rzymskiej restauracji. Według książki, Bourdain miał być bardzo "rozdrażniony" zdjęciami.

U mnie wszystko ok. Nie jestem zazdrosny, że byłaś z innym mężczyzną. Nie jesteś moją własnością. Jesteś wolna, tak jak powiedziałem i tak jak obiecałem. Naprawdę miałem to na myśli. Ale lekkomyślnie obchodzisz się z moim uczuciami – pisał do swojej dziewczyny dzień przed targnięciem się na własne życie.

Głos zabrała ostatnia dziewczyna Bourdaina. "To dla nas nie był problem"

"New York Times" skontaktował się z Asią Argento z prośbą o komentarz. Włoska aktorka podkreśliła raz jeszcze, że jej zdaniem, nie miała żadnego wpływu na śmierć Bourdaina.

Ludzie mówią, że go zamordowałam. Mówią, że go zabiłam. Rozumiem, że świat musi znaleźć powód. Też chciałabym znaleźć powód – podkreślała w 2018 roku rozmowie z "Daily Mail". – On też mnie zdradził i to nie był dla nas jakiś wielki problem – dodała wówczas Argento.

8 czerwca 2018 ciało Anthony'ego Bourdaina powieszone na pasku od szlafroka, odkrył w pokoju hotelu Le Chambard w Kaysersberg-Vignoble we Francji jego przyjaciel Eric Ripert. Prokuratura uznała, że było to samobójstwo.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Obejrzyj także: Joanna Jabłczyńska w swojej kancelarii obsługuje głównie celebrytów

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić