Olejnik nie miała litości. Tak zareagowała na słowa Kaczyńskiego

281

Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego podczas wizyty w Ełku zelektryzowała polską opinię publiczną. Stanowisko lidera PiS-u na temat dzietności nie spodobało się wielu. Wśród osób, które nie zostały wobec nich obojętne jest Monika Olejnik.

Olejnik nie miała litości. Tak zareagowała na słowa Kaczyńskiego
Monika Olejnik zareagowała na słowa Jarosława Kaczyńskiego (Instagram, PAP, Artur Reszko)

Jarosław Kaczyński kontynuuje wycieczkę po kraju. Spotkania z liderem PiS-u od wielu tygodni budzą kontrowersje - ze względu na zamkniętą formę czy same wypowiedzi polityka. Nie inaczej było w sobotę 5 listopada w Ełku. Były premier tym razem wypowiedział się na temat wpływu alkoholizmu na rodzenie dzieci przez Polki. Przedstawiona przez niego teza odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych.

Jeżeli na przykład utrzyma się taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie - powiedział prezes PiS-u.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kaczyński w ponad minutowej wypowiedzi wysnuł niespodziewaną dla wielu tezę. Stwierdził, że kobiety nie będą rodzić wystarczająco dzieci, jeżeli do 25. roku życia będą piły tak dużo alkoholu, jak mężczyźni w tym samym wieku. Lider Prawa i Sprawiedliwości dodał, iż mężczyzna, aby popaść w alkoholizm, musi pić alkohol przez 20 lat, a kobieta - tylko przez 2 lata. Wypowiedź polityka spotkała się z gromkimi brawami zgromadzonych osób, mimo że trudno znaleźć potwierdzenie tych słów w badaniach.

Pamiętajcie, że mężczyzna, żeby popaść w alkoholizm, to musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat. Jeden krócej, drugi dłużej, bo to zależy od cech osobniczych. A kobieta tylko dwa - mówił Kaczyński.

Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego stała się tematem przewodnim weekendu. Wielu osobom, a zwłaszcza kobietom nie spodobały się słowa, które lider PiS-u wypowiedział w Ełku. Wśród nich znalazła się Monika Olejnik, która w swoim stylu zareagowała na wystąpienie 73-latka. Dziennikarka zamieściła na Instagramie kilkuzdjęciową galerię. Na wybranych kadrach prowadząca "Kropkę nad i", odziana w zielone futerko popija wino. Wpis zatytułowała "W oparach absurdu".

Trwa ładowanie wpisu:instagram

"Pani Monika daje w szyję, czyli dzieci z tego nie będzie"

Na post Moniki Olejnik zareagowały tysiące osób. W ciągu zaledwie 10 godzin fotogalerię polubiło ponad 3,5 tysiąca osób. Ponadto pojawiło się wiele komentarzy, w których wyrażano wsparcie dla manifestu dziennikarki. Nie zabrakło również krytycznych słów skierowanych do Jarosława Kaczyńskiego.

Może dzięki bezmyślnej wypowiedzi kawalera młodzież do lat 25. nie będzie głosować na tę opcję - napisała internautka.
Pani Monika daje w szyję, czyli dzieci z tego nie będzie - zażartował komentujący.
Pij Monika, pij. Ja dziś se chlapne na zdrowie pewnego kawalera - pisze użytkowniczka Instagrama.
Kobiety! Dajmy w szyję - wtóruje kolejna.
Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić