Olejnik nie wytrzymała. Ta sytuacja spędza jej sen z powiek

443

Tak wysokie liczby w Polsce związane z zakażeniami koronawirusem odnotowano poprzednio wiosną tego roku. Dziennikarka Monika Olejnik porównuje Hiszpanię z Polską, gdzie restrykcje są zdecydowanie większe.

Olejnik nie wytrzymała. Ta sytuacja spędza jej sen z powiek
Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski (fot. East News)

Liczba nowych zakażeń i zgonów ciągle rośnie. Rząd już kilka tygodni temu przyjął taktykę nie wprowadzania nowych obostrzeń, które nie sprawdziły się w innych krajach Europy.

Zadowolona z tego powodu nie jest choćby Monika Olejnik, która porównała sytuację Polski z Hiszpanią, do której dziennikarka TVN lubi podróżować.

Kraj, gdzie jest coraz więcej ludzi zaszczepionych i są restrykcje, są procedury ostrożności! A Polska bije rekordy COVID!!! Niestety 24 tysiące zakażeń i ciągle mniej restrykcji od innych krajów! Proszę bądźmy ostrożni, dbajmy o zdrowie i odporność. A przede wszystkim dajmy sygnał w trudnych czasach do ludzi - empatia na wszystkie możliwe sposoby! Dzielmy się pozytywną aktywnością - napisała na Instagramie.

W Hiszpanii wszyscy się szczepią

Służby medyczne w Hiszpanii zaszczepiły do poniedziałku przynajmniej jedną dawką szczepionki przeciwko COVID-19 blisko 91 proc. obywateli. Oprócz tego w najbliższych dniach rozpocznie się faza testów nowej szczepionki wyprodukowanej przez Hiszpanów, która obejmie około 1000 wolontariuszy.

W Polsce natomiast odsetek zaszczepionych co najmniej jedną dawką szczepionki na koronawirusa wynosi zaledwie 53,47 proc.

Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19, ostrzegł, że wzrost zakażeń utrzyma się najprawdopodobniej do końca roku. Eksperci ostrzegają, że niedługo ta liczba podskoczy do 30 a nawet 40 tysięcy zachorowań dziennie.

Zobacz także: Imigranci wiwatują w białoruskim magazynie. Tłum wykrzykuje jedno
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić