Paździoch znów pojawi się w "Świecie według Kiepskich". Wyciekły szczegóły

55

Obsada serialu "Świat według Kiepskich" co prawda się wykruszyła, ale mimo to zobaczymy kolejne odcinki. Właśnie rozpoczęła się emisja nowego sezonu. Z tej okazji Andrzej Grabowski, czyli serialowy Ferdek Kiepski, zdecydował się na szczere wyznania w "Świecie seriali".

Paździoch znów pojawi się w "Świecie według Kiepskich". Wyciekły szczegóły
Ryszard Kotys (AKPA)

Jakiś czas temu zmarli Ryszard Kotys i Dariusz Gnatowski. Mimo to Marian Paździoch i Arnold Boczek są obecni w nowych odcinkach.

Andrzej Grabowski ujawnił, że w nowych odsłonach serialu usłyszymy m.in. głos Ryszarda Kotysa. Aktor zmarł 4-5 dni po rozpoczęciu nagrań, co było traumatycznym przeżyciem dla jego kolegów i koleżanek z planu.

Kiedy zaczynaliśmy zdjęcia do "Kiepskich", miałem 47 lat, Rysiek Kotys 67, czyli był młodszy niż ja teraz. Ostatnimi czasy Rysiek był już mocno schorowany. Mówię o tym, bo on sam o tym pisał i mówił w wywiadach - zaznaczył Grabowski w "Świecie seriali".

Później dalej nawiązywał do Ryszarda Kotysa, serialowego Mariana Paździocha. - W odcinkach, które zobaczymy wkrótce jeszcze Rysiek wystąpił, ale w kolejnym sezonie wymyślono, że Paździocha nie będzie już na wizji, będzie tylko krzyczał ze swojego mieszkania. Rysiek nagrywał to jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć. Kiedy zaczęliśmy kręcić, czwartego czy piątego dnia, Rysiek zmarł, więc gdyby nie było tych nagrań, nie byłoby Ryśka w serialu. A on będzie, choć tylko głosem - dodał.

To są takie historie, o których widz nie wie, a one się zdarzają. Dla nas to było bardzo ciężkie przeżycie. Trwały zdjęcia, Ryśka już nie było, a jego teksty ciągle szły przez 12 odcinków. Darek Gnatowski, - Boczek zagrał w ostatnim sezonie z Ryśkiem, potem nagle zabrał go COVID-19. I nie było już także Darka - podkreślił Ferdek Kiepski.

Andrzej Grabowski o dalszych losach "Świata według Kiepskich"

Grabowski ocenił, że póki publiczność tego chce, serial "Świat według Kiepskich" powinien być kontynuowany.

Zastanawiałem się nawet, czy serial powinien trwać, bo zasadniczy skład już się wykruszył. Nie ma Paździocha, którego grał Rysiek Kotys, Boczka, którego grał Darek Gnatowski, od dawna nie ma Babki, czyli Krystyny Feldman czy Edzia listonosza - Bohdana Smolenia. Niemniej uważam, że należy go kontynuować, tym bardziej, że to nie jest serial, który trwał przez kilka miesięcy, tylko niemal ćwierć wieku. Takiego serialu nie wolno odkładać ot tak sobie, bez najważniejszego powodu - podsumował.

Przypomnijmy, że na początku czerwca 2022 roku pojawiły się informacje, że emisja serialu "Świat według Kiepskich" zostanie zakończona. Na taką decyzję - jak podawał serwis wirtualnemedia.pl - miały wpłynąć m.in. problemy z obsadą, z której wypadły czołowe postacie.

Zobacz także: Klaudia Antos gorzko o współpracy z TVP
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić