aktualizacja 

Pogrzeb Franciszka Pieczki. Nie spocznie w Alei Zasłużonych

46

23 września w wieku 94 lat zmarł niezwykle doświadczony aktor Franciszek Pieczka. Teraz pojawiły się informacje o pogrzebie tego artysty. Wiadomo, że ceremonia nie odbędzie się na warszawskich Powązkach, gdzie spoczęło już wiele wybitnych osób.

Pogrzeb Franciszka Pieczki. Nie spocznie w Alei Zasłużonych
Franciszek Pieczka (AKPA)

Franciszek Pieczka pochodził ze wsi Godów, która znajduje się tuż przy granicy z Czechami. W pewnym momencie swojego życia przeniósł się jednak do Warszawy. Skończył tam Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Przez wiele lat występował w Teatrze Powszechnym.

Był bez wątpienia wybitnym artystą. Mimo to nie spocznie na Powązkach w Alei Zasłużonych. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu parafialnym w podwarszawskim Aleksandrowie.

Msza święta za duszę zmarłego zostanie odprawiona dnia 29.09.2022 r. o godz. 12.00 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie Falenicy. Po Mszy św. nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz w Aleksandrowie – czytamy w nekrologu Pieczki.

Gdzie mieszkał Franciszek Pieczka?

Franciszek Pieczka zamieszkał w Falenicy, która obecnie jest osiedlem warszawskiej dzielnicy Wawer. Niegdyś wyznawał w rozmowie z gazetą "Mieszkaniec", że tamta okolica bardzo przypadła mu do gustu.

Dookoła lasy, świeże powietrze, przyroda. Do tego sprzedający kusił ceną, niezbyt wygórowaną na tamte czasy. Nie można się było zbyt długo zastanawiać. (…) Od 1969 r. przybyło wiele domów, pobudowano sklepy, zagospodarowano wolne przestrzenie. Jednym słowem zrobiło się ciaśniej. Jednak i tak Falenica zachowała swój klimat - mówił w 2001 roku.

Pieczka cieszył się wielką sympatią publiczności. Serca widzów zdobył przede wszystkim za sprawą roli Gustlika w serialu "Czterej pancerni i pies". Wiele osób kojarzy go również z "Rancza". Oczywiście na jego koncie znalazło się mnóstwo przeróżnych produkcji. Otrzymywał też rozmaite odznaczenia, między innymi Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Zobacz także: Julia Wieniawa odpowiada Paulinie Koziejowskiej
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić