Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Pogrzeb Franciszka Pieczki. Nie spocznie w Alei Zasłużonych

31
Podziel się:

23 września w wieku 94 lat zmarł niezwykle doświadczony aktor Franciszek Pieczka. Teraz pojawiły się informacje o pogrzebie tego artysty. Wiadomo, że ceremonia nie odbędzie się na warszawskich Powązkach, gdzie spoczęło już wiele wybitnych osób.

Pogrzeb Franciszka Pieczki. Nie spocznie w Alei Zasłużonych
Franciszek Pieczka (AKPA)

Franciszek Pieczka pochodził ze wsi Godów, która znajduje się tuż przy granicy z Czechami. W pewnym momencie swojego życia przeniósł się jednak do Warszawy. Skończył tam Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Przez wiele lat występował w Teatrze Powszechnym.

Był bez wątpienia wybitnym artystą. Mimo to nie spocznie na Powązkach w Alei Zasłużonych. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu parafialnym w podwarszawskim Aleksandrowie.

Msza święta za duszę zmarłego zostanie odprawiona dnia 29.09.2022 r. o godz. 12.00 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie Falenicy. Po Mszy św. nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz w Aleksandrowie – czytamy w nekrologu Pieczki.

Gdzie mieszkał Franciszek Pieczka?

Franciszek Pieczka zamieszkał w Falenicy, która obecnie jest osiedlem warszawskiej dzielnicy Wawer. Niegdyś wyznawał w rozmowie z gazetą "Mieszkaniec", że tamta okolica bardzo przypadła mu do gustu.

Dookoła lasy, świeże powietrze, przyroda. Do tego sprzedający kusił ceną, niezbyt wygórowaną na tamte czasy. Nie można się było zbyt długo zastanawiać. (…) Od 1969 r. przybyło wiele domów, pobudowano sklepy, zagospodarowano wolne przestrzenie. Jednym słowem zrobiło się ciaśniej. Jednak i tak Falenica zachowała swój klimat - mówił w 2001 roku.

Pieczka cieszył się wielką sympatią publiczności. Serca widzów zdobył przede wszystkim za sprawą roli Gustlika w serialu "Czterej pancerni i pies". Wiele osób kojarzy go również z "Rancza". Oczywiście na jego koncie znalazło się mnóstwo przeróżnych produkcji. Otrzymywał też rozmaite odznaczenia, między innymi Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Zobacz także: Julia Wieniawa odpowiada Paulinie Koziejowskiej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
JOLKA
2 miesiące temu
WIELKI AKTOR A DO TEGO WSPANIAŁY,SKROMNY CZŁOWIEK!!!!!!MIAŁ SWÓJ KREGOSŁUP!!!!!!WIELKI SZACUNEK DLA TEGO WYBITNEGO CZŁOWIEKA!!!!!!
Tede
2 miesiące temu
Uważam że po śmierci każdy jest równy.Zaslugi to za życia a tam nie ma już lepszych czy gorszych .Aleja zasłużonych to raczej nie porozumienie bardziej chyba. piękniej jest gdy zmarły nawet tak wspaniały człowiek i aktor spocznie koło swojej ukochanej żony i widocznie taka była jego wola bo bardzo tęsknił bza żoną.Chyba to jest bardziej piękne że będą obok siebie a nie jak by miał być w aleji zasłużonych daleko od ukochanej.Rodzina chyba ważniejsza jak tytuły .Mnie np razi jak widzę na nagrobkach napisy tu spoczywa mgr inz czy prof itp .Po śmierci już tytuł nie ma znaczenia.W Polsce to tytułowanie to.istna plaga na całym świecie tego nie ma. Dobrze zrobił pan Pieczka był skromny za życia i chce by takim go zapamiętano.Chwala mu za to niech spoczywa spokojnie w rodzinnym gronie przy ukochanej żonie. Niech Cię Pan Bóg przyjmie pod swoja opiekę a Maryja niech będzie przy Was z żoną ukochaną każdego dnia na tamtym świecie.Spij spokojnie
NieSteTy
2 miesiące temu
No cóż, pewnie ludziom pokroju cichopek, królikowski, czy inszy kurski, wydaje się nie do pomyślenia, że można być z ukochaną osobą przez pół wieku i że po śmierci chce się obok tej osoby spocząć, aż po wieki. No tak przecież to takie nie modne, kochać być wiernym tylko tej jednej jedynej, czy jedynemu. Pan Pieczka był wielkimi AKTOREM, co nie przeszkadzało mu być skromnyn i przyzwoitym człowiekiem. Niestety takich jak p Franciszek jest coraz mniej. Zostają za to miernoty, które zrobią wszystko by inni się na nich wzorowali, mieli za ideał i bohaterów.
Veritas
2 miesiące temu
Kiedy czytam o Gustliku i Ranczu , to ręce opadają. Role śeietne, nie przeczę. Jednakże w dorobku F. Pieczki są głównie role dramatyczne. Ale żeby wspomnieć o Żywocie Mateusza, czy Austerii , trzeba wiedzieć o kim się pisze. Artykuł- amatorszczyzna.
Killing Joke
2 miesiące temu
Film "Sprawa się rypła" - mistrzostwo świata. Tam pan Franciszek był chyba jedynym zawodowym aktorem, pozostali to zupełne "prawdziwki", ale wyszło rewelacyjnie.
antypis
2 miesiące temu
Druga kaczka będzie na bank tam pochowana
Heniek
2 miesiące temu
Był dużo mądrzejszy o wawelskiego "króla" to powinien leżeć na Wawelu a tego niby króla wysłać spowrotem do Smoleńska skąd przyjechał w kawałkach
peerelczyk
2 miesiące temu
Cześć Jego pamięci . Niech spoczywa w pokoju .
Podług Woli J...
2 miesiące temu
Jego wolą było, by po śmierci pochowano go wśród najbliższych, więc tak też się i stanie.
polak
2 miesiące temu
Wielki i wspaniały i aktor. Chwała bohaterom.
andrzej polsk...
2 miesiące temu
zasłużył na aleję bo był Super Człowiekiem, ale jest jedno podstawowe ale...Jego kochana żona zmarła wcześniej i On spocznie koło niej...na tym bym zakończył dyskusję o pożegnaniu Wielkiego Franciszka niech spoczywa w spokoju!
Aj Waj
2 miesiące temu
Powązki to największy kirkut w Polsce. Tam Polaków się nie chowa.
fakty
2 miesiące temu
Powązki to nie jest godne miejsce pochówku i spoczynku dla uczciwych ludzi .Wystarczy tam pójść i zobaczyć jakich "prawych i uczciwych" tam chowają.
Desdemona
2 miesiące temu
Dla Niego nie było miejsca na Powązkach, a dla miernoty znalazło się na Wawelu.To nic, panie Franciszku. Dobry Pan Bóg nie zważa na to, kto gdzie spoczął.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić