Polski pisarz poparł atak Putina na Ukrainę. Reakcja wydawcy była błyskawiczna

Wrocławska oficyna Dom Horroru zerwała współpracę z pisarzem Piotrem Sawickim po jego skandalicznych wpisach na temat wojny w Ukrainie. Autor "Budząc diabły" napisał m.in., że Rosja zaatakowała ukraińskie miasta w ramach "pomocy wojskowej".

Polski pisarz poparł atak Putina na Ukrainę. Reakcja wydawcy była błyskawiczna
Putin ma swoich wyznawców także wśród polskich pisarzy (fot. Getty)

Piotr Sawicki może kojarzyć się czytelnikom interesującym się kinem i literackim horrorem. Ma on na swoim koncie takie tytuły jak "Odrażające, brudne, złe. 100 filmów gore" i "Kurosawa" (oba z wyd. Yohei), a w zeszłym roku ukazała się jego powieść "Budząc diabły" nakładem wyd. Dom Horroru. 

Książka zebrała dobre opinie i można było zakładać, że Sawicki napisze w przyszłości coś więcej dla wrocławskiej oficyny. Jednak wszystko dla niego się skończyło w środę, gdy wydawca poinformował na Facebooku, że rozwiązał z nim umowę. Była to reakcja na zupełnie skandaliczne wypowiedzi Sawickiego na temat wojny w Ukrainie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Swoje oburzenie wyraził także Maciej Kamuda, który stworzył ilustrację do "Budząc diabły". Grafik w ostrych słowach skomentował postawę Sawickiego.

Jest mi absolutnie wstyd, że moja grafika zdobi okładkę książki tego śmiecia. Bo jesteś dla mnie zwykłym śmieciem, Piotrze. Mam dla ciebie propozycję - zapakuj plecaczek i udaj się na kolanach do Moskwy, do swojego idola – napisał na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Sawicki w swoich wpisach w mediach społecznościowych poparł działania Rosji. Stwierdził, że "ukraińskie wojsko jest uzbrojone po zęby przez zachód i przeszkolone przez NATO", a inwazja Putina jest odpowiedzią na agresję na rosyjskie wojska, które wracały 16 lutego z przygranicznych manewrów.

Cóż im zostało, jak nie gonić nazioli aż do matecznika? – napisał Sawicki.

Te słowa to nic więcej jak powtórzenie kremlowskiej propagandy o tym, że rzekomi naziści mają zagrażać "republice Ługańskiej i Donieckiej", którym Putin "udzielił pomocy wojskowej".

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: KDH
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić