Prezydent Poznania stanął na ringu. Zależało mu na pieniądzach

12

Trzeba przyznać, że do takiego wyczynu potrzebna jest odwaga. Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowia, zmierzył się na ringu z zawodowcem - Mateuszem Masternakiem. A wszystko to oczywiście w szczytnym celu.

Prezydent Poznania stanął na ringu. Zależało mu na pieniądzach
Prezydent Jacek Jaśkowiak stanął na ringu (Facebook)

Walka była elementem zbiórki pod hasłem "#Dla_Mogileńskiej", która rozpoczęła się jeszcze w maju. W sumie zebrano przez ten czas 260 tys. zł. Trafią one do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu - na zakup nowoczesnej bieżni antygrawitacyjnej.

Wyjątkowa bieżnia pomoże seniorom

Wbrew pozorom bieżnia będzie służyć do ćwiczeń, ale głównie dla osób starszych po wypadkach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 08.12, godzina 11:50
Dla takiego celu warto było przyjmować ciosy od Mateusza Masternaka! W zakładzie przy ul. Mogileńskiej rehabilitują się m.in. seniorzy czy pacjenci po urazach ortopedycznych i udarach. Wiem, jak bardzo taki sprzęt jest potrzebny. Teraz będą mogli szybciej i w lepszych warunkach wracać do sprawności - oświadczył prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

W komentarzach internauci chwalą prezydenta za odwagę, bo jak mówią - nie każdy zebrałby się w sobie, żeby stanąć na ringu oko w oko z zawodowcem.

Jednak to wsparcie mieszkańców Poznania zadecydowało o środkach na koncie zbiórki. Jednym z jej elementów była 50. Gala Biznes Boxing Polska.

Podczas tej gali zostało przeprowadzonych 14 walk bokserskich - a największe emocje wzbudziła finałowa. Podczas niej Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, zmierzył się z Mateuszem Masternakiem, mistrzem Europy federacji EBU z roku 2012 - zauważają poznańscy urzędnicy.

Podczas walki prowadzona była zbiórka do puszek, ale także aukcje cennych przedmiotów. Wówczas zebrano ponad 100 tys. zł. Kolejny duży zastrzyk gotówki zasilił zbiórkę podczas Positive Ways, czyli rajdu super samochodami przez całą Polskę. W czerwcu jego uczestnicy zawitali do Poznania.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić