Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Przeprosiny na antenie TVN24. To finał skandalu sprzed lat

23
Podziel się:

Widzowie stacji TVN24 mogli być zaskoczeni, gdy późnym popołudniem 15 marca na ekranie pojawiło się tajemnicze ogłoszenie. Na czarnym tle drobną czcionką wyświetlone zostały przeprosiny. Były one wystosowane przez Maję Nizio, a skierowane do Sławomira Stopczyka. Ma to związek z aferą, o której głośno było kilka lat temu. Wyjaśniamy, czego dokładnie dotyczyła sprawa.

Przeprosiny na antenie TVN24. To finał skandalu sprzed lat
We wtorek na antenie TVN24 wyświetlone zostały przeprosiny Mai Nizio (Facebook, o2)

Przeprosiny na antenie TVN24 zaskoczyły wielu widzów. O co chodzi? Aby to zrozumieć, trzeba cofnąć się do 2015 roku. Wówczas Miss Wielkopolski 2014 Maja Nizio opublikowała na Facebooku post, który zapoczątkował niemały skandal. Modelka oskarżyła głównego sponsora konkursu piękności o molestowanie seksualne. Jak twierdziła, uczestniczki były poniżane i zmuszane do seksu przez organizatorów.

Oskarżała sponsora o molestowanie

Nizio miała wygrać konkurs "w pakiecie z noclegiem w hotelu sponsora". Sprawę zgłosiła na policję, a w mediach opublikowała fragmenty swoich rozmów z jurorem Sławomirem Stopczykiem. Ten z kolei pozwał ją o szantaż i zniesławienie.

Sprawa w końcu trafiła do sądu, gdzie Stopczyk zażądał od Nizio 3 mln zł odszkodowania. Przekonywał, że pomówienia Nizio mogą zniszczyć jego karierę. Stopczyk bowiem, oprócz jurorowania w konkursach piękności, jest także wokalistą w zespole disco polo.

W 2016 roku w sprawie o naruszenie dóbr osobistych sąd uznał Nizio za winną i nakazał jej przeprosić Stopczyka oraz zapłacić mu 50 tys. zł. Dwa lata później modelka została uznana za winną pomówienia i skazana przez sąd na karę grzywny w wysokości 2 tys. zł.

Przeprosiny Nizio w telewizji

Przeprosiny zostały wyemitowane w telewizji dopiero we wtorkowy wieczór, 15 marca 2022 r. Maja Nizio przyznała w formie tekstowej, że w programie "Tak jest" Andrzeja Mrozowskiego kłamała na temat niemoralnych propozycji, rzekomo składanych jej oraz innym uczestniczkom konkursu piękności przez Sławomira Stopczyka.

Oświadczam, że ja, Maja Nizio, w dniu 29 kwietnia 2015 roku, w wypowiedzi udzielonej w programie "Tak jest", świadomie zarzuciłam Panu Sławomirowi Stopczykowi, że składał on wobec mnie oraz innych uczestników konkursu Miss Wielkopolski propozycje wspólnych wyjazdów i ofert o charakterze seksualnym, wykorzystując w ten sposób swoją pozycję głównego sponsora konkursu i dopuszczając się wobec nas czynów noszących znamiona molestowania seksualnego, a nadto, że szantażował oraz zastraszał mnie oraz innych uczestników konkursu, celem zachowania milczenia odnoście tych faktów. Nieprawdą jest również, że wbrew własnej woli brałam udział w nagrywaniu teledysku w Międzyzdrojach. Oświadczam, iż przedstawione przeze mnie twierdzenia są nieprawdziwe i użyte zostały wyłącznie w celu zdyskredytowania i podważenia zaufania opinii publicznej do Pana Sławomira Stopczyka, za co przepraszam.
Zobacz także: Rafalala dzieli się kolejnym tajemniczym nagraniem. Jaki aktor ją odwiedził?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
Miki
5 miesięcy temu
Połowa panienek to .urewki,jak nie tak to tak.
Artek
5 miesięcy temu
A ilu takim Nizio łkom się udało wyłudzić kasę za fałszywe oskarżenia?
Ula
5 miesięcy temu
I tak ci nie wierzymy chłopie, wszyscy wiedzą co się dzieje na takich konkursach.
Merkucjo
5 miesięcy temu
#metoo
gospodarz
5 miesięcy temu
To jest wyrok a czy sprawiedliwy no cóż sądy mamy takie jak chcieliśmy mieć no i unia bardzo chciała z peo
Muchomorek
5 miesięcy temu
Kariera pana Stopczyka, tyle że kto to jest? Jakiś "muzyk"?związany z dysko rżysko. Litości poprzeczka wyżej. Raczej bym uwierzyła jej, a że przegrała nie dziwię się, przecież nie da się wszędzie chodzić z mikrofonem. Jeśli nie ma nagranej propozycji, to przegrywa. Nie myślałam, że ciągle jest tylu męskich szowinistów, no ale jeśli się słucha dysko rżysko. I nie jest to muzyka młodych, tylko ponad pokoleniowa ludzi o niskich wymaganiach. A co do rosyjskich agentów, to nie ma ich nigdzie tak dużo, jak w tej państwowej gadzinówce. I ostatnia uwaga, nie chcecie być obrażani, to nie obrażajcie innych, tych, którzy mają inne poglądy. To uwaga do wpisu o telewizjach. Dopiero gdy PIS zostanie opozycją i ich tuba propagandowa zacznie odwoływać wszystkie swoje łgarstwa, to zajmie jej czas do kolejnych wyborów.
CWR
5 miesięcy temu
No to zniszczyła wizerunek kolesia i tylko taka kara??? Powinna za takie kłamstwa zapłacić dużo więcej niż tylko 50 tysięcy. Może inne cwaniary typu Me Too zastanowią sie trzy razy zanim kogoś fałszywie oskarżą
Negocjotor
5 miesięcy temu
W tej stacji niedługo będzie dużo wakatów , gdy ANONYMOUS opublikuje listę rosyjskich agentów .
Lord Cox
5 miesięcy temu
Co wcale nie zmienia faktu, że discopolowe wiochmeny byli, są i zostaną buractwem. W następnych pokoleniach też.
Tyle
5 miesięcy temu
To Tusk doprowadzi do 3 wojny
56788
5 miesięcy temu
Tvn łże.
Maciek
5 miesięcy temu
A mnie seba z pod 156 do dziś nie przeprosił . Pożyczył na wino i dał mi w mordę . Kasy nie oddał a ryj bolał mnie 2 tygodnie .
Mii
5 miesięcy temu
Nie znam ich, nie oglądam wyborów miss. Tam zawsze coś nie było hallo....ustawka jak wszędzie.
Nie
5 miesięcy temu
Jakby facet takie pomówienie puścił w eter to napewno nie zapłaciłby 2 tysi
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić