aktualizacja 

Przez PiS wyjechała z Polski. Po wyborach wieszczy czarny scenariusz

429

Manuela Gretkowska, pisarka i publicystka, a w przeszłości jedna z liderek ugrupowania Partia Kobiet od dawna otwarcie komentuje polską politykę i przywary naszego społeczeństwa. Nie milczała też w temacie wyniku wyborów. Jej refleksje na temat zwycięstwa opozycji są jednak mało optymistyczne.

Przez PiS wyjechała z Polski. Po wyborach wieszczy czarny scenariusz
Manuela Gretkowska skomentowała wybory w Polsce (AKPA, AKPA)

Komentarze i analizy do wyniku wyborów parlamentarnych pojawiają się w o wiele szybszym tempie, niż ostateczne wyniki spływające z obwodowych komisji wyborczych do PKW.

Radość po stronie zwolenników opozycji wybrzmiewa wśród celebrytów i znanych osób, które nie kryją swoich politycznych sympatii. Jedną z osób, która nie gryzła się w język podsumowując wybory jest pisarka i publicystka Manuela Gretkowska.

Manuela Gretkowska już dawno dała się poznać jako ostra przeciwniczka PiS-u, kościoła katolickiego i patriarchatu. Autorka "Polki", "Mistrzyni" czy wydanej niedawno "Przeprawy" z obawy o działalność partii rządzącej wraz z rodziną wyprowadziła się kilka miesięcy temu z Polski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gretkowska podczas Kongresu Kobiet: "Włóżcie te torby! W Polsce wprowadza się szariat!"

W poniedziałek, 16 października, w swoich mediach społecznościowych tak skomentowała wybory parlamentarne w Polsce. Zaczęła podniośle opisując kolejki do urn.

Gretkowska o wyniku wyborów: wiem, co znaczy chorować na Polskę

Czekający w kolejkach, w jesiennym chłodzie byle zagłosować, nawet po północy - to nasz Majdan. Pierwszy raz w historii wsiedliśmy o czasie i na właściwym peronie do pociągu "Wolność - Europa"

Dalej dodała, że z nerwów o możliwość zafałszowania wyborów, albo nagły odwrót w wynikach rozbolało ją gardło i dostała gorączki. "Już wiem, co znaczy chorować na Polskę" - skomentowała.

Jednak pisarka wieszczy czarny scenariusz dla naszego kraju i nie ma wątpliwości, że przed obejmującą władzę opozycją stoi niezwykle trudne do realizacji zadanie.

Co dalej? Budżet ponaciągany, opadną tarcze ochronne. Zrobili z Polski gospodarczą ruderę, wmawiając suwerenowi, że to 5* hotel. Tusk z koalicją będzie musiał pokazać, że nawet 8 gwiazdkowy - ********. A Duda prezydent wszystkich Polaków, godząc naród, skoro wygrał PiS, ale większości nie ma, mianuje premierem Sasina, człowieka porażkę, byle nie ideologię.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić