Przyszedł do "Pytania na Śniadanie" i przepytał prowadzących! Krzan zestresowana

31

Aleksander Sikora i Izabella Krzan przyszli rano do pracy. Nic nie zwiastowało, że dzień ten będzie się różnił od wielu poprzednich. Tym razem jednak to nie oni zadawali "Pytanie na Śniadanie". Duet prezenterów wziął udział w teście wiedzy o... delfinach! Gość przepytał mocno zestresowanych prowadzących. Jak im poszło?

Przyszedł do "Pytania na Śniadanie" i przepytał prowadzących! Krzan zestresowana
Przyszedł do "Pytania na śniadanie" i zrobił prowadzącym test z wiedzy o delfinach (pytanienasniadanie.tvp.pl, TVP)

Delfiny w Morzu Bałtyckim zauważono w pobliżu Jastrzębiej Góry w połowie kwietnia. To historyczny moment. Do tej pory urocze ssaki widziano w polskim morzu tylko raz. Zostały wyrzucone na brzeg, gdy były już martwe.

Tym razem delfiny białobokie bezpiecznie pływały w Bałtyku. Jak wskazują eksperci, wcale nie będzie to codzienne i powszechne zjawisko. Zdaniem specjalistów, te zwierzęta po prostu zabłądziły, eksplorując teren. Przybyły do nas najprawdopodobniej z Morza Północnego.

Aby uczcić tę nietypową okazję, w studiu "Pytania na Śniadanie" pojawił się Łukasz Bożycki, przyrodnik i dziennikarz. Gość porannego programu opowiedział co nieco o delfinach w Bałtyku, a przy okazji zadał prowadzącym kilka pytań.

Wiemy, że przygotowałeś dla nas quiz. I my się tego trochę boimy, ale kochamy delfiny. Chcemy mieć na ich temat jak największą wiedzę, więc dawaj - powiedziała do gościa z lekką obawą Izabella Krzan.

Pytania o delfiny nie były łatwe. Pierwsze dotyczyło wieku zwierząt. Niestety, Krzan i Sikora odpowiedzieli błędnie. Wskazali, że pływające ssaki żyją ok. 25 lat. Izabella Krzan założyła, że sama jest "dużym zwierzęciem" i ma przecież 27 lat. Poprawna odpowiedź to jednak ok. 15 lat.

Izabella Krzan oraz współprowadzący odpowiedzieli też na pytanie: "Czy delfiny mogą żyć w rzece?". Krzan stwierdziła z lekką pretensją, że jest to dość trudne pytanie. Sikora uznał, że z pomocą gościa oraz wprowadzenia na temat słodkiej i słonej wody, doskonale zna odpowiedź. Jest twierdząca.

Na świecie jest pięć gatunków delfinów, które żyją w rzekach. I, co ciekawe, w niektórych rzekach bardzo mętnych. Takich, że nie widać nic dalej niż na jeden metr. Te delfiny są niemal niewidome, a i tak świetnie sobie radzą - wyjaśnił prowadzącym oraz widzom Łukasz Bożycki.
Zobacz także: Dramat Izabelli Krzan: "Mam kiepską pamięć"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić