Robert Więckiewicz szczerze o swojej młodości. "Już w wieku 15 lat..."

19

Podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest Robert Więckiewicz otrzyma Złotego Anioła za niepokorność twórczą. Charakterystyczny aktor w wielu wywiadach przyznawał, że w młodości zdarzało mu się zaszaleć.

Robert Więckiewicz szczerze o swojej młodości. "Już w wieku 15 lat..."
Robert Więckiewicz opowiedział o swojej burzliwej młodości. (AKPA, AKPA)

We wtorek 28 czerwca rozpocznie się 20. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Jego motywem przewodnim będzie "Ojciec Chrzestny". Robert Więckiewicz otrzyma tam nagrodę za niepokorność twórczą

Robert Więckiewicz

Robert Więckiewicz urodził się 30 czerwca 1967 roku w Nowej Rudzie. Jego ojciec był górnikiem i takiej samej przyszłości chciał dla swojego syna. Tego jednak nie chciał sam Robert Więckiewicz.

Uczył się słabo i często wdawał się w bójki, ale uwielbiał sport. Po skończeniu podstawówki rozpoczął naukę w technikum budowlanym, gdzie kształcił się na "fachowca od parkietów i glazury". Grał także w trzeciej lidze w drużynie futbolowej Piast Nowa Ruda. Jego karierę sportową przerwała jednak poważna kontuzja.

Po zrezygnowaniu ze sportu dołączył do kółka teatralnego. Wkrótce okazało się, że ma talent i postanowił zdawać do szkoły teatralnej we Wrocławiu. I choć początkowo nie potrafił się w tym odnaleźć, to z powodzeniem udało mu się zostać aktorem. A młodzieńcze wybryki trochę mu w tym pomogły,

Robert Więckiewicz wyznał, że w młodości szalał i eksperymentował. Efektem tego jest m.in. charakterystyczna blizna oraz niski, lekko zachrypnięty głos.


Już w wieku 15 lat piłem 40-procentowy alkohol. Potem było już tylko z górki - powiedział Więckiewicz po projekcji filmu "Wszystko będzie dobrze" w warszawskim kinie Nova Praha

Później alkohol także był obecny w jego życiu. W filmie "Pod mocnym Aniołem" zagrał alkoholika i przyznał, że na planie eksperymentował i próbował stworzyć swoją postać właśnie za pomocą różnych trunków.

Zastanawiałem się nad tym, czy można grać alkoholika na trzeźwo. Dziś wiem, że tak. Innej drogi nie ma. Nie da się grać, będąc kompletnie pijanym. Jest to związane z utratą kontroli nad materią; ciałem, umysłem - wspominał Więckiewicz w jednym z wywiadów.

Zobacz także: Małgorzata Rozenek już szykuje się na warszawską Paradę Równości
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić