Roman Giertych kończy 53 lata. Co wiemy o jego żonie?

40

Poznali się ponad 30 lat temu na zjeździe Młodzieży Wszechpolskiej, dziś mają czwórkę dzieci i wspólnie pracują w kancelarii adwokackiej. Jak wygląda małżeństwo Romana Giertycha w rocznicę jego 53 urodzin, przypomina dziennik "Super Express".

Roman Giertych kończy 53 lata. Co wiemy o jego żonie?
Barbara i Roman Giertychowie są razem od ponad 30 lat (AKPA)

Barbara i Roman poznali się ponad 30 lat temu na zjeździe Młodzieży Wszechpolskiej. Ona była licealistką, on studentem.

Pięć lat później wzięli ślub, a dziś mają czwórkę dzieci i wspólnie pracują w kancelarii adwokackiej.

W wywiadach polityk wspomina, że uwiódł przyszłą żonę swoimi manierami. Zaświadcza o nich jeden szczegół związany z ważną datą w życiu Barbary Giertych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Padło pytanie o Giertycha. Posłanka wybuchnęła śmiechem
Pamiętałem, że jest Barbary, więc jak ją poznałem, to mówię "wszystkiego najlepszego na imieniny" i od razu miałem plusa — wyznał na kanapie w programie DDTVN.

Przez kolejnych pięć lat młody Roman jeździł pociągiem do swojej wybranki w jej domu rodzinnym w Olsztynie, ale szybko okazało się, że długie wycieczki się opłaciły.

W 1998 roku para pobrała się, a wkrótce na świat przyszły ich wspólne dzieci. Obecnie państwo Giertychowie mogą pochwalić się sporą gromadką. Mają trzy córki Marię, Karolinę i Alicję oraz syna Leona.

Para dzieli też zawodowe pasje razem pracując w tej samej kancelarii adwokackiej. Jednak najbardziej zaskakujące mogą wydawać się wyznania Romana Giertycha dotyczące wychowania dzieci.

Mamy taki układ, że zawsze to ja wstaję w nocy do dzieci. I moim zdaniem jest to argument dla kobiet bardzo istotny. To może wysiłek nieporównywalny z ciążą, ale żona ma świadomość, że takie wstawanie nie jest łatwe. Synek potrafił mnie do drugiego roku życia pięć razy co noc budzić - wyznał polityk w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić