aktualizacja 

Samolot już miał startować. Wtedy stało się to

12

Na jednym z lotnisk w USA doszło do bardzo nietypowego zdarzenia. Pewien mężczyzna wspiął się na skrzydło startującego samolotu pasażerskiego. Zdarzenie nagrał siedzący w środku pasażer.

Samolot już miał startować. Wtedy stało się to

Do incydentu doszło 12 grudnia. Jak informuje CNN, lot 1367 do Portland przygotowywał się do startu z międzynarodowego lotniska McCarran w Las Vegas. W pewnym momencie pilot zauważył mężczyznę biegnącego po pasie startowym w stronę samolotu. Postanowił powiadomić o tym wieżę kontrolną portu lotniczego.

Okazało się, że mężczyzna przeskoczył przez ogrodzenie lotniska. Od tamtego momentu był obserwowany przez personel. Z relacji świadków wynika, że dobiegł do samolotu i z niewiadomych przyczyn wspiął się na jedno ze skrzydeł.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jeden z pasażerów nagrał część akcji i opublikował wideo na Twitterze. Widać na nim jak mężczyzna ucieka po skrzydle. Następnie zatrzymuje się, zdejmuje skarpetki i buty, aby wspiąć się na winglet. Trzech funkcjonariuszy policji podeszło do niego, jednak bohater nagrania ześlizgnął się, uderzając głową o pas startowy.

Mężczyzna został aresztowany przez policję. Następnie przetransportowano go do szpitala. Nie wiadomo, co było przyczyną jego zachowania. Według "Las Vegas Review-Journal" aresztowany mógł mieć problemy psychiczne. Incydent sprawił, że trzeba było przeprowadzić kolejną inspekcję samolotu. Start opóźnił się przez to aż o ponad 4 godziny.

Zobacz także: Szczepionka na COVID. Rewolucyjny pomysł Władysława Kosiniaka-Kamysza
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić