Stephen King potępił Władimira Putina. Ważny apel

Wśród osób, które potępiają atak Rosji na Ukrainę, jest wielu przedstawicieli świata show-biznesu i kultury. Oburzenia decyzją Władimira Putina nie kryje między innymi "król horroru" Stephen King. Zwrócił się do społeczeństwa z ważnym apelem. Co powiedział?

Stephen King potępił Władimira Putina. Ważny apel
Stephen King nie kryje oburzenia z powodu ataku Rosji na Ukrainę (Getty Images, 2011 Marc Andrew Deley)

Stephen King podzielił się swoją opinią na temat wojny toczącej się w Ukrainie za pośrednictwem Twittera. Pisarz poruszył we wpisie nie tylko temat tragedii, jaka stała się udziałem mieszkańców najechanego państwa, lecz także m.in. wysunął oskarżenia wobec prezydenta Rosji.

Atak Rosji na Ukrainę. Stephen King publicznie oskarża Władimira Putina

Autor "Misery'" podkreślił, że to Władimir Putin ponosi główną odpowiedzialność za wybuch wojny. Zwrócił uwagę, że ofiarami agresji Rosji na sąsiednie państwo są nie tylko żołnierze, ale przede wszystkim cywile, w tym nawet dzieci

To jest wojna Putina. Z jego rąk giną kobiety i dzieci – napisał Stephen King na Twitterze.
Zobacz także: Zobacz też: Co dalej zrobi Putin? Gen. Pacek o kolejnych ruchach rosyjskiej armii

Stephen King zwrócił uwagę, jak ważne jest, aby Rosjanie zdawali sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje dla Ukraińców przyniosła decyzja Putina. Jednak aby stało się to możliwe, konieczne będzie zburzenie "muru dezinformacji". Pisarz zaapelował do internautów, żeby w miarę możliwości starali się walczyć z fake newsami i szerzyli świadomość na temat wojny.

Niezwykle ważne jest, aby zburzyć mur dezinformacji. Jeśli możecie, spróbujcie się przez niego przebić: #KłamstwaPutina – podsumował Stephen King.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić