Świerzyński poznał wysokość emerytury. "Nie mogłem uwierzyć"

1978

Sławomir Świerzyński otrzymał informację o wysokości emerytury. Artysta nie ukrywa, że nie był w stanie uwierzyć w to, ile mu przysługuje. Za takie pieniądze trudno byłoby przeżyć...

Świerzyński poznał wysokość emerytury. "Nie mogłem uwierzyć"
Sławomir Świerzyński (Licencjodawca, AKPA)

Sławomir Świerzyński nadal cieszy się sporą popularnością. Jego koncerty przyciągają liczną publiczność. Mimo to artysta nie może spać w pełni spokojnie. Wszystko za sprawą wyliczeń dotyczących jego emerytury.

Gwiazdor dołączył do grona znanych osób, które otwarcie skarżą się na wysokość świadczenia. 61-latek był bardzo zaskoczony tym, jakie pieniądze mu przysługują.

Dostałem pisemko, w którym ZUS po 37 latach płacenia wymaganych stawek gwarantuje mi 386 zł emerytury. Nie mogłem w to uwierzyć - podkreślił podczas rozmowy z "Super Expressem".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Emerytka pochwaliła rząd. Kontra przyszła szybko: "Mnie Kaczyński nie daje"

Przez lata pracy artystycznej Świerzyński zarobił naprawdę sporo. Dzięki temu mógł sobie kupić luksusowy dom, a także jacht. Niska emerytura nie pozwoliłaby mu jednak na dalsze życie na dotychczasowym poziomie.

Moja żona się śmiała, że nawet łódki nie zatankuję za te pieniądze, nie mówiąc już o samochodzie - dodał wyraźnie poruszony Świerzyński.

Teresa Lipowska też narzeka

Kilka miesięcy temu na emeryturę narzekała popularna aktorka Teresa Lipowska. W rozmowie z dziennikarzem Wideoportalu podkreśliła, że gdyby nie dorabiała, to byłoby jej ciężko.

Gdybym miała tylko emeryturę, to miałabym biedę. Natomiast jestem aktorką ciągle pracującą. Niedawno jeden film skończyłam - "Uwierz w Mikołaja". Mam cały czas "M jak miłość". Mam bardzo dużo spotkań z widzami, ze swoją książką, które uwielbiam zresztą. Pięć lat temu wydałam książkę. I z tą książką jeździłam sporo - powiedziała aktorka.

Lipowska dodała, że gdyby nie praca, nie starczałoby jej pieniędzy na życie. Podkreśliła jednocześnie, że nie ma dużych potrzeb i najważniejsze jest dla niej zdrowie.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić