Szastał kasą na siłowni. Prawnik komentuje zachowanie Malika Montany

1

Malik Montana to niemiecko-polski raper oraz autor tekstów. Twórca m.in. albumu "Adwokat Diabła" wyciskał ostatnio siódme poty na siłowni. Pochwalił się, że używa pieniędzy, zamiast rękawiczek, by nie robiły mu się odciski. Sprawę skomentował znany z TikToka prawnik, Marcin Kruszewski. Wyjaśnił, czy gwiazdor złamał prawo.

Szastał kasą na siłowni. Prawnik komentuje zachowanie Malika Montany
Malik Montana zrobił to z pieniędzmi na siłowni. Prawnik komentuje, czy złamał prawo. (TikTok, @prawomarcina)

Marcin Kruszewski to popularny i lubiany prawnik, który edukuje Polaków z zakresu prawa. Robi to na koncie o nazwie @prawomarcina na TikToku. Tutaj śledzi go już obecnie 2,4 mln widzów. Profil zgromadził 77,6 mln polubień.

Malik Montana zrobił to z pieniędzmi na siłowni. Prawnik komentuje

W poniedziałek, 6 listopada 2023 roku prawnik z TikToka zabrał głos w sprawie Malika Montany. Raper udostępnił bowiem wideo, na którym wyjaśniał fanom, do czego wykorzystuje banknoty na siłowni. Niczego nie ukrywał.

Czy Malik Montana na siłowni złamał prawo? Użycie pieniędzy zamiast rękawiczek po to, żeby nie robiły się nam odciski od sztangi, jest całkowicie zgodne z prawem. Powiecie pewnie, że może przecież dojść do zniszczenia pieniędzy - rozpoczął Marcin Kruszewski.

"Po pierwsze, nie wydaje mi się, żeby pogniecenie pieniędzy spowodowało, że będą zniszczone, a po drugie, zniszczenie pieniędzy jest jak najbardziej zgodne z prawem. Istnieje tylko jeden warunek. To muszą być wasze pieniądze" - dodał stanowczo prawnik.

Kruszewski wyjaśnił, że pogląd, iż "niszczenie pieniędzy jest przestępstwem, to jeden z największych mitów w polskim prawie". Nadmienił, że czyn ten karano, ale w okresie PRL-u. "Dlatego tym razem muszę powiedzieć, Malika nie ma się o co czepiać" - zaznaczył. Prawnik stwierdził jednak, że za "taką ilość pieniędzy (jaką zademonstrował Malik - przyp. red.) można by kupić naprawdę dobre rękawiczki".

Wideo cieszyło się popularnością. Internauci z chęcią je komentowali. "Co nie zmienia faktu, że warto mieć szacunek do pieniędzy" - pisała jedna osoba. "A ja kiedyś przewierciłem 5 zł i już się zacząłem pakować na odsiadkę" - zaznaczał inny internauta. "Oglądając to, wysmarkałem się w banknot 500 zł" - kwitował następny.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić