Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KDH
|

Tak "Wiadomości" ominęły wyrok KRRiT. Tych słów w TVP już nie usłyszysz

20
Podziel się:

Od dłuższego czasu TVP robi wszystko, by pokazać Donalda Tuska w najgorszym świetle. Po tym, jak KRRiT wydała decyzję niepomyślną dla "Wiadomości", nadawca publiczny postanowił ominąć jeden wątek w swoich materiałach. Ale z ataków nie zrezygnował.

Tak "Wiadomości" ominęły wyrok KRRiT. Tych słów w TVP już nie usłyszysz
Edyta Lewandowska prowadziła niedzielne wydanie "Wiadomości" (fot. AKPA)

W niedzielnym wydaniu (28 listopada) "Wiadomości" pojawił się reportaż Macieja Sawickiego pt. "Pogarda opozycyjnych elit wobec Polaków". Materiał, w którym mówiono o ostatnim skandalu z Martą Lempart, uderzał przede wszystkim w osobę Donalda Tuska.

Wraz z powrotem Donalda Tuska do polskiej polityki powróciła także agresja i nienawiść znana z przeszłości – przekonywał Sawicki.

Po raz kolejny pokazano nagranie ze stycznia 2021 r., gdy Tusk przemawiał po niemiecku w Gdańsku. Nie usłyszeliśmy już jednak frazy "für Deutschland" (dla Niemiec), która padła wtedy z ust byłego premiera. Jak doskonale wiadomo, te słowa były już powtarzane w "Wiadomościach" dziesiątki razy przy przeróżnych okazjach.

Powodem braku "für Deutschland" była decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji sprzed dwóch tygodni. Rada stwierdziła wtedy, że widzowie oglądający lipcowe wydania "Wiadomości i programy TVP "mogli czuć się epatowani nadmierną kumulacją tych samych informacji i towarzyszących im powtarzanych obrazów, z czym wiązał się brak lub znikoma ilość nowych wiadomości".

Jak widać decyzja KRRiT, zarzucająca TVP zastosowanie środków które nie stanowią bezstronnej informacji, nie miała większego wpływu na poczynania nadawcy. "Wiadomości" zapewne jeszcze nie raz wykorzystają ten sam fragment z politykiem PO, choć bez niemieckich słów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
cosmopolita
2 miesiące temu
Tusk to szpieg niemiecki...od lat...sprzedał Polskę Niemcom za stanowiska i władzę
Obserwator
2 miesiące temu
Ta sama klika.
tvp łże
2 miesiące temu
tvp to ostatni gniot informacyjny, bardziej rzetelni są nawet w Korei północnej
Precz z Pisem...
2 miesiące temu
i po raz kolejny wiadomości tvpis pokazały że mają kompleksy tuska
Geist
2 miesiące temu
TVP bez propagandy nie potrafi nic pokazać. Tacy już ludzie tam zostali.
michal
2 miesiące temu
dlatego od 10 lat nie ogladam tv, jednnostronna propaganda w tv
Ja-Ki
2 miesiące temu
Boże widzisz, słyszysz i nie grzmisz 😱 nienawiść sieje PiS !!! Co do tego ma Tusk ???
60++
2 miesiące temu
Irka Falska była blondynką, poza tym wszystko takie samo a nawet gorsze . Wiadomo komuna . Ciekawe czy Rachoń i spółka mają już uszyte mundury
hbcxd
2 miesiące temu
nie chodzi co kto ale o rzetelne informacje a takich brak, jakoś Polsat a nawet TVN potrafi pokazać obie partie w złym lub gorszym świetne ale nie ta jedna Państwowa telewizja, ile to już każdy przekręt obecnej władzy jest przemilczany, obrucony na korzyść pisu lub skontrowany (pis straciło 100mln no ale po 300mln) ja wiem, że takie coś działa, ja wiem, że wyborcy to łykną szczególnie Ci co oglądają tylko tvp i nie znają porównania bo tak ich nastawiono ale tvp nie rozumie, że niektórzy też myślą rozumem i to jest śmieszne a wręcz żenujące i nie ma. na świcie partii, władzy a szczególnie w Polsce która nie robi czegoś źle a ta obecna robi tyle błędów, że pożal się....
MarioT
2 miesiące temu
Lewandowska - to wypisz wymaluj KOREAŃSKA SPIKERKA, niech tylko ubierze kimono. Tak jak wszyscy dziennikarze TVPiS to naczelna KACYKÓWNA PiS.
ada
2 miesiące temu
nie oglądam wiadomości na TVP ani na TVN, oglądam wiadomości w Polsacie. Któregoś dnia z ciekawości włączyłem TVN i stwierdziłem że wiadomości tam przekazywane nie dotyczą naszego kraju.
Polak
2 miesiące temu
Możecie zaklinać rzeczywistość i tak wiadomo że tvp ma największą widownię. Kurski i spółka dobrze to wykorzystują z ochydzajac Tuska, Trzaskowskiego i innych POKOmonów! Zresztą bardzo dobrze! Trzeba o nich mówić non stop i o ich przekrętach!
Pomorze
2 miesiące temu
A kto to ogląda ? Mogą z TV kima rywalizować .
Piotr
2 miesiące temu
Nie oglądam Kurwizji. Na samą myśl dostaję torsji.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić