aktualizacja 

To on był najlepszy w Sopocie. Zasłużona nagroda?

36

Trwa Top of the Top Festival 2022. Jest to prawdziwe święto muzyki. 17 sierpnia, a więc podczas drugiego dnia festiwalu, najlepsi artyści z naszego kraju powalczyli o prestiżową statuetkę Bursztynowego Słowika. Kto ją otrzymał?

To on był najlepszy w Sopocie. Zasłużona nagroda?
Michał Szpak (AKPA)

W tym roku Top of the Top Sopot Festival rozpoczął się 16 sierpnia i potrwa do 19 sierpnia. Na scenie w Operze Leśnej występują najlepsi i najpopularniejsi artyści z Polski. Tradycyjnym elementem festiwalu jest konkurs o statuetkę Bursztynowego Słowika, który cieszy się sporym zainteresowaniem widzów.

Kto w tym roku uzyskał szansę na wywalczenie tej nagrody? Do batalii przystąpili tacy artyści jak Natalia Przybysz, Wiktor Dyduła, Natasza Urbańska, Martin Lange, Ania Karwan, BeMy oraz Michał Szpak. Jakie utwory wykonali?

  • Ania Karwan - "Swobodnie"
  • BeMy - "6 Seconds"
  • Martin Lange - "Koniec"
  • Michał Szpak - "24 na 7"
  • Natalia Przybysz - "Zew"
  • Natasza Urbańska - "Let Me Lie"
  • Wiktor Dyduła - "Koło Fortuny"

Michał Szpak z Bursztynowym Słowikiem!

Tym razem Bursztynowy Słowik powędrował w ręce Michała Szpaka. Został on wyróżniony za utwór "24 na 7". Statuetkę wręczył prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim, którzy mają odwagę, żeby zmieniać świat - powiedział ze sceny Michał Szpak.

Wokalista przekazał też bardzo dobre informacje dla jego fanów. Zapowiedział, że we wrześniu pojawi się nowa płyta jego autorstwa - "Nadwiślański mrok".

Bursztynowy Słowik po raz pierwszy został przyznany w 1984 roku. Pierwotnie laureat był wybierany przez siedmioosobowe jury konkursowe. Zwycięzca dostawał nie tylko statuetkę, ale i nagrodę finansową na poziomie 40 tysięcy złotych.

Kilka lat temu doszło do zmian. Decydującego głosu w zakresie wyboru zwycięzcy nie ma już siedmioosobowe gremium. Uznano, że lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na widzów, którzy głosują za pośrednictwem SMS-ów.

Zobacz także: Omijany zakątek Chorwacji. Raj bez tłumów blisko Polski
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić