o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Tragiczne życie Bohdana Smolenia. Tak dziś wygląda grób legendarnego artysty i dobrego człowieka

96
Podziel się

9 czerwca obchodziłby swoje 74. urodziny. Słynny aktor w ostatnich latach życia miał poważne problemy zdrowotne. Jak wygląda teraz jego grób?

Tragiczne życie Bohdana Smolenia. Tak dziś wygląda grób legendarnego artysty i dobrego człowieka
Bohdan Smoleń (PAP)
bEgAoIbV

Bohdan Smoleń był jednym z bardziej lubianych aktorów w naszym kraju. Choć grał w filmach, w ostatnich latach życia popularny był głównie dzięki serialowi "Świat według Kiepskich". Jego rola listonosza Edzia stała się wręcz kultowa.

Aktor zmarł w grudniu 2016 r. Jak udało się ustalić "Super Expressowi", po 7,5 roku jego grób jest wciąż chętnie odwiedzany i wręcz zasypany zniczami. Czerwone, białe, różnej wielkości. Na niewielkim nagrobku ciężko jest znaleźć choćby milimetr wolnej przestrzeni. Dostrzec można również sylwetki aniołów i kilka bukietów świeżych kwiatów.

bEgAoIbX

Niestety, jesień życia nie była dla niego zbyt łaskawa. Wypalał kilka paczek papierosów dziennie, co znacznie odbiło się na jego zdrowiu. W 2008 roku przeszedł przewlekłe zapalenie płuc, a do tego doznał pierwszego wylewu, a dwa lata później kolejnego.

W 2015 r. było już bardzo źle. Problemy z oddychaniem sprawiły, że trafił do szpitala, gdzie dostał trzeciego wylewu. Tym razem jednak doznał paraliżu całego ciała, przez co musiał poruszać się na wózku inwalidzkim. Do tego również stracił głos.

bEgAoIcd

Choć nie miał kolorowo w życiu, dziś wciąż cieszy się popularnością. Widzowie pokochali go i jako aktora i jako człowieka. Niedługo ma nawet zostać odsłonięty jego pomnik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgAoIcy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(96)
Nemeczek
2 dni temu
Jak zmarł w 2016, to 7,5 roku minie dopiero w 2024. Podać kalkulator?
Ares
3 dni temu
Pisać każdy może... Ale nie każdy powinien :)
Gosc
3 dni temu
Artykuł bez sensu. Może zanim wypuścisz artykuł drogi dziennikarzu przeczytaj biografie Bohdana Smolenia. "Był dobrym człowiekiem" i nie wymieniasz jego osiągnięć tylko choroby ,na które umarł i ile papierosów palił? I najważniejsze Bohdan Smoleń był przede wszystkim kabareciarzem!!! Słyszałeś o Kabarecie "Tej"??
bEgAoIcz
MatCzech1991
3 dni temu
Słuchajcie czy wiecie że wszystkie religie świata wywodzą się z tego samego wierzenia i od tego samego niby ,,Boga"... Nie istnieje ktoś taki jak ,,Bóg" i jest to udowodnione niepodważalnymi faktami i namacalnymi dowodami a Watykan zataja prawdę bo boją się reakcji ludzi na potwierdzenie tego iż wszystkie religie są stworzone po to aby wyryć w podświadomości ludzi lęk przed istotą wyższą od nich samych... Dlatego zadajcie sobie pytanie jak to możliwe że pierwszymi ludźmi byli adam i ewa (według pisma świętego)... a teraz zadam pytanie dla osób zdrowo myślących.... adam i ewa mieli dzieci a ich dzieci mieli własne dzieci itd.... A wiadomo iż kazirodztwo jest grzechem śmiertelnym oraz niewybaczalnym i jak to później było zaistniał ktoś taki jak Jezus (niby syn boży) resztę sami sobie możecie dopisać... A teraz mam pytanie dla wszystkich wierzących w te zabobony ludzi-jaki Bóg który by tak naprawdę istniał by pozwoliły na to że dzieci...niewinne istoty są karane przez los i rodzą się z tymi wszystkimi chorobami a nic nikomu nie zrobiły i tak okrutnie są karane przez waszego niby boga a kościół rozgłasza ze bóg tak szczerze miłuje swoich wiernych. Teraz zadajcie sobie pytanie....czy gdybym był bogiem to zostawiłbym swoich wiernych na pastwę losu oraz sprowadzałbym te wszystkie choroby na najpiekniejsze i najbardziej czyste i niewinne istoty na ziemi zwane dziećmi... Gdybym nim był to za chuj bym nie dopuścił do takiego obrotu spraw i bym swoich wiernych chronił za wszelką cenę.... A ten wymyślony twór nic nie robi... Ja nie mam zamiaru wierzyć i modlić sie do takiego boga.... Jeśli dajemy coś od siebie to zawsze dostajemy wzamian coś o podobnej wartości a on co nam daje???? nic nawet tak prostego jak słowo ,,DZIĘKUJĘ" wybija nam kościół do głów takie bzdury i jawniej kłamią bo w biblii są tylko wybrane wersy i zapisy wpływające pozytywnie na kościół jak to kiedyś mi św pamięci ksiądz powiedzial,,to nie tak że kościół nie kłamie, oni po prostu wybierają najkorzystniejsze fakty dla kościoła katolickiego....
Lech z Berdyc...
4 dni temu
Czyli za życia miał POgrzeb? Zmarł w 2o16 a POchowali 7,5 roku temu. Niezły kabaret. W takim POłożeniu i tak sPOro POżył.
Ciekawski
4 dni temu
To Boguś nie żyje ?
heniozgór
4 dni temu
Ładnie przecie, czego chceta?? :)
Stefan
4 dni temu
........Ten Ramzes umarł a Kryzys żyje .....
słaby gość
4 dni temu
kogo to obchodzi - żył i pił jak chciał - ale czy za swoje to jego problem
Tom
4 dni temu
Aktorem????? Był przede wszystkim artystą kabaretowym!!!!
Polak z Polsk...
4 dni temu
Był dobrym człowiekiem pomagał dzieciom mimo swoich chorób i przypadłości. Umarł w tym samym roku i miesiącu co moja babcia często myślę o nim i o tym że ludzie którzy sami wiele doświadczyli w życiu więcej potrafią dać od siebie innym.
frand
4 dni temu
Boguś, studiował zootechnikę w Krakowie, trwało to nie 5 lecz 10-12 lat. Profesorowie po 2-3 podejściach do egzaminu, w końcu zaliczali przedmiot. Tereska, jego żona te same studia skończyła planowo, być może dlatego zajmowała się sklepem zoologicznym w Poznaniu. Boguś nie miał artystycznego wykształcenia, działał intuicyjnie. Mówiono, że teksty jego piosenek tworzyła jego mama (Bielsko-Biała). Był dobrym kolegą. Ale życie artystyczne rujnowało jego wątły organizm, palenie, picie, nocny tryb życia. Nie miał "normalnego" życia rodzinnego, stąd mogły wynikać problemy z synami - co spowodowało katastrofę Tereski. Myślę sobie, że Bogdan był przykładem jak nie powinno wyglądać życie człowieka kabaretowej sztuki.
pobożny arab
4 dni temu
Niezapomniany pan Smoleń on to potrafił rozbawić artysta pierwsza klasa
bEgAoIcr
baca
4 dni temu
No naprawde tragiczne zycie ? wypalal kilka paczek i wypijal kilka pol litrowek dziennie co za poswiecenie ?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić