o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Dróżnik leżał bez ruchu. Służby oniemiały

103
Podziel się

6 czerwca w Racławicach Śląskich dyżurny ruchu wezwał pomoc, gdy zobaczył leżącego kolegę z pracy. Okazało się, że nastawniczy zasnął na służbie, bo był pod wpływem alkoholu.

Dróżnik leżał bez ruchu. Służby oniemiały
Miejsce pracy pijanego mężczyzny (OSP w Racławicach Śląskich)
bEDSGbAl

W Racławicach Śląskich 6 czerwca doszło do dziwnego zdarzenia. Jeden z nastawniczych zasnął na służbie. Był szukany przez kolegów z pracy.

Odnalazł go dyżurny ruchu, który natychmiast wezwał pomoc. Mężczyzna bowiem leżał w zamkniętym pomieszczeniu nastawni wykonawczej RŚ2. Na miejscu zjawiła się również policja.

bEDSGbAn

Aby dostać się do nastawni potrzebna była interwencja strażaków. Szybko jednak okazało się, że mężczyźnie nic nie dolega. Policja postanowiła zbadać go na obecność alkoholu. Okazało się, że we krwi miał ponad promil.

Przed mężczyzną trudne zadanie. Będzie musiał odpowiedzieć za kierowanie bezpieczeństwem ruchu pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

bEDSGbAt
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDSGbAO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(103)
Socjolog
4 miesiące temu
Fajne koleżeństwo w tym państwie, nie ma co. Zamiast zapukać w szybę lub rozwalić drzwi to wezwał strażaków i policję. Jak by ten pijany miał zawał to by umarł bo służby jak znam życie przyjechały po godzinie. Kolejarz był pijany na szczęście dla niego to tylko pójdzie siedzieć. Koleżeński kolega powinien dostać teraz dyplom i wczasy w Bułgarii za bardzo właściwą i oddającą ducha czasu postawę !
Hydrozagadka
4 miesiące temu
To alkohol. Jest Pan usprawiedliwiony!
afrykaner
4 miesiące temu
po litrze na głowę każdy by spał.
bEDSGbAP
Realista
4 miesiące temu
Jak tyle placa tak jakni w ochronie to tylko stare gknedy robia i kulawi efekty juz widac
trelelel
4 miesiące temu
A wystarczyło zapukać w szybkę, obudzić kolegę i machnąć łyka na rozgrzewkę. Jednego zawsze można ;) Jak w Pułkowniku Kwiatkowskim :)
co2
4 miesiące temu
1 promil to kilka piw . Zeby po tym spać?Ja rozumiem , że można zasnąć mając ponad 2. W niektórych krajach 0,8 to dopuszczalna dawka.Tym niemniej na takim stanowisku musi być 0,0.
Haalard 78
4 miesiące temu
Niech ryczy z bólu ranny łoś, zwierz zdrów przebiega knieje. Ktoś nie śpi, żeby spać mógł ktoś, to są zwyczajne dzieje.
Jan bez Ziemi
4 miesiące temu
Dróżnik przejazdowy i nastawniczy to są 2 różne funkcje i stanowiska pracy! Nastawniczy jest wyższy rangą, ale też jego odpowiedzialność jest dużo większa. Czasami może on pełnić również funkcję dróżnika (stanowiska łączone), ale nigdy odwrotnie! Dróżnik nie ma odpowiednich kwalifiiacji, by być nastawniczym. Dróżnik zamyka szlabany. Nastawniczy, we współpracy z dyżurnym ruchu, układa drogi przebiegu dla pociągów w obrębie stacji i obsługuje blokadę liniową na torach szlakowych (między stacjami). Pijany dróżnik może doprowadzić najwyżej do śmiertelnego wypadku na przejeździe. Pijany nastawniczy może spowodować katastrofę kolejową (np. zderzenia pociągów) o niewyobrażalnych skutkach!...
kros
4 miesiące temu
Co to znaczy "służby oniemiały"??? I co teraz? Jak można pracować w służbach będąc niemowami?
Janek
4 miesiące temu
Mam dla niego gotową linię obrony. Popadł w depresję na wiadomość, że Tusk wraca do polskiej polityki. Nawet jak go kasta sądowa skarze to i tak prokurator generalny zarządzi kasację albo Duda ułaskawi.
głupszy od Te...
4 miesiące temu
dzieki ,,dobrej ''zmianie zatrudniani są na koleii poczcie polskiej przestępcy ,nieroby oraz całe hordy zzakładów karnych - dawniej było to nie do pomyślenia
Życzliwy Inac...
4 miesiące temu
"Przed mężczyzną trudne zadanie." No cóż, myślę że czeka go nie tylko sprawa sądowa, ale także utrata pracy, więc przed mężczyzną raczej katastrofalne perspektywy. Pewnie dostanie jakiś wyrok w zawiasach, bo nie doszło do żadnej katastrofy (na szczęście), ale straci pracę i w swoim zawodzie raczej go nie przyjmą gdzie indziej. A jeśli jest alkoholikiem, to szybko się stoczy bez stałej pracy i pieniędzy na życie...
Emeryt
4 miesiące temu
Pewnie oglądał "wiadomości" w TVPis i musiał sie napić.
bEDSGbAH
Bibliolog
4 miesiące temu
A po co pracować? Niech leży w domu za 500+, MOPS pomoże, zasiłki +, Caritas+ i inne plusy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić