aktualizacja 

Tyle zarabia Hubert Urbański. Lepiej usiądźcie

83

Hubert Urbański to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych prezenterów w Polsce. Ogromną rozpoznawalność przyniósł mu przede wszystkim teleturniej "Milionerzy". Za sprawą tej produkcji celebryta zyskał nie tylko rozgłos, ale i spore pieniądze.

Tyle zarabia Hubert Urbański. Lepiej usiądźcie
Hubert Urbański (Licencjodawca, AKPA)

Hubert Urbański pochodzi z Warszawy. Urodził się w 1996 roku. Co ciekawe, jego matka była pochodzenia bułgarskiego. Na drugie imię otrzymał Kirił - odziedziczył je po dziadku.

Urbański po zakończeniu szkoły średniej rozpoczął studia z indologii na Wydziale Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Po roku postanowił jednak przenieść się na PWST na aktorstwo. Tam również nie zadomowił się na dłuższy czas - w 1994 roku zrezygnował z tych studiów.

Następnie poświęcił się życiu zawodowemu. Zaczęło się od dziennikarstwa w Radiu Zet. Potem pracował dla takich rozgłośni jak choćby Radio Kolor, TOK FM czy RMF FM.

Kojarzymy go co prawda z radia, ale największy rozgłos zyskał dzięki programowi "Milionerzy". Od 1999 roku ten program przyciąga przed ekrany mnóstwo osób. Oczywiście były drobne przerwy w emisji "Milionerów". Popularność Urbańskiego jednak nie malała nawet przez moment.

Tyle zarabia Hubert Urbański

Na byciu dziennikarzem i prezenterem Urbański nie poprzestał. Na początku tego wieku reklamował usługi Telekomunikacji Polskiej. Potem został twarzą Banku Millennium, a następnie - ambasadorem marki Rankomat.

To wszystko przyniosło mu spore przychody. W jednym z wywiadów nie ukrywał, że podpisał ze stacją TVN dość intratny kontrakt. "Super Express" donosił natomiast, że za jeden sezon "Milionerów" zgarnia... 250 tysięcy złotych!

Urbański też pracuje jako konferansjer. Mocno ceni swoje usługi. Za prowadzenie eventów życzy podobno sobie od 15 do 20 tys. zł.

Hubert Urbański mieszka w Warszawie. Jego posiadłość mieści się na Śródmieściu. Najwidoczniej sprzyja mu klimat stolicy.

Zobacz także: Te dwa miejsca są dla Rosji kluczowe. "Decydujące dla losów wojny"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić