Rafał Strzelec| 

Wałęsa mówi, co zrobi po wyjściu ze szpitala. "Chcę zobaczyć klęskę"

319

Lech Wałęsa przebywa w gdańskim szpitalu z powodu koronawirusa. Legendarny przywódca "Solidarności" i były prezydent nie traci jednak entuzjazmu. W rozmowie z "Gońcem" powiedział, co chce zrobić po wyjściu ze szpitala. Słowa Lecha Wałęsy dotyczyły Tuska i Morawieckiego.

Wałęsa mówi, co zrobi po wyjściu ze szpitala. "Chcę zobaczyć klęskę"
Lech Wałęsa (AKPA, Marcin Gadomski)

Lech Wałęsa trafił do szpitala na początku grudnia. Obwieścił tę informację na swoim profilu na Facebooku. - Trafił mnie Covid... - wyznał były prezydent.

Informację o zakażeniu Lecha Wałęsy koronawirusem potwierdził nam szef jego biura, Marek Kaczmar. - Jest pod dobrą opieką lekarską. Przebywa w szpitalu w Gdańsku. Nie czuje się najlepiej - jak to 80-latek z Covidem - mówił nam asystent Wałęsy.

Legendarny przywódca "Solidarności" i jeden w niewielu polskich noblistów przechodził już niegdyś zakażenie koronawirusem, ale objawy nie były tak silne. Nie pomogły również szczepienia, których Wałęsa miał już kilka. Pierwsze objawy pojawiły się w weekendy, kiedy były prezydent odwiedzał Ustkę. Covid-19 znów w ostatnim czasie atakuje wielu Polaków. Niektórzy twierdzą nawet, że należy wrócić do reżimu sanitarnego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Lech Wałęsa? Nie znam". To Niemcy mówią o polskim działaczu

Lech Wałęsa wkrótce opuści szpital? Zapowiedział, co zrobi

Wiele wskazuje na to, że Lech Wałęsa wkrótce opuści mury szpitala. W rozmowie z "Gońcem" zapowiedział, że jak tylko wynik testu będzie negatywny, wyjdzie z lecznicy. Powiedział już, jakie ma plany zaraz po wyjściu ze szpitala.

Chcę pojechać do Warszawy, do Sejmu, by zobaczyć klęskę Morawieckiego i powołanie rządu Tuska - stwierdził Lech Wałęsa.

Przypomnijmy, że w poniedziałek (11 grudnia) o 10.00 Mateusz Morawiecki wygłosi expose. Kilka godzin później nastąpi głosowanie nad wotum zaufania dla powołanego dwa tygodnie temu rządu.

Nic nie wskazuje na to, by Morawiecki uzyskał zgodę Sejmu na kontynuowanie swojej misji, bowiem partie opozycyjne uzyskały większość w parlamencie po wyborach z 15 października. Wieczorem Sejm ma głosować nad kandydaturą Donalda Tuska na premiera.

Dzień później to lider Koalicji Obywatelskiej wygłosi swoje przemówienie. Po uzyskaniu wotum zaufania, co jest praktycznie przesądzone, obejmie urząd, który piastował w latach 2007-2014. Lech Wałęsa chce się przyglądać tym wydarzeniom z bliska.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić