Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Walka o majątek po Krawczyku trwa. Syn podważa testament

11
Podziel się:

Syn Krzysztofa Krawczyka będzie walczył o wielki majątek po ojcu. Krawczyk Junior chce nie tylko podważyć jego testament, ale też walczyć o prawa autorskie do twórczości artysty. Zapowiada się długa batalia sądowa.

Walka o majątek po Krawczyku trwa. Syn podważa testament
Syn Krzysztofa Krawczyka walczy o majątek po ojciu. (AKPA, AKPA)

Jak donosi "Super Express", już we wrześniu br. Ewa Krawczyk kolejny raz spotka się w Sądzie Rejonowym w Zgierzu z Krzysztofem Igorem Krawczykiem. Syn legendarnego muzyka w ubiegłym roku podważył wiarygodność testamentu swojego ojca. Zeznał, że kilka lat wcześniej istniał zupełnie inny dokument, w którym muzyk zapisał mu dużo więcej niż zachowek.

Co więcej, syn artysty twierdzi, że Krzysztof Krawczyk nie do końca był świadomy, gdy w 2020 r. spisywał swoją ostatnią wolę w obecności notariusza. Jak dowiedział się "Super Express", na rozprawę sądową wzywani są świadkowie, którzy opowiadają o spotkaniach z muzykiem.

To są osoby, które miały kontakt z Krawczykiem w ostatnich miesiącach jego życia – mówi informator tabloidu.

Na jednej z rozpraw był obecny notariusz, który spisywał testament Krawczyka. Jak dowiedział się tabloid, w dniu tworzenia dokumentu zrobił artyście test na sprawność psychiczną, który zdał.

Krzysztof odpowiadał na pytania sprzed kilkudziesięciu lat. Z pewnością nie miał alzheimera – przekonuje rozmówca tabloidu.

Podczas kolejnej rozprawy będzie także omawiany stan zdrowia muzyka na podstawie dokumentów ze szpitali, w których się leczył.

Krawczyk junior nie chce tylko zachowku

"Super Express" ustalił, że jedyny syn Krzysztofa Krawczyka nie zgadza się na otrzymanie jedynie zachowku po ojcu. Ma zamiar walczyć o większy majątek.


Junior obstaje przy swoim. Stwierdził, że sam zachowek to za mało i chce mieć prawa autorskie do twórczości ojca – zdradził informator powyższego źródła.

Jeśli sąd zgodzi się na to, 49-letni syn Krawczyka będzie otrzymywał część wynagrodzenia m.in. ze sprzedaży płyt artysty lub z każdej piosenki puszczanej w radiu.


Różnica pomiędzy spadkiem a zachowkiem jest ogromna. Ważne w tym wszystkim jest również to, że tantiemy wchodzą wyłącznie w skład spadku, a nie wchodzą w skład zachowku. W porównaniu do spadku zachowek jest więc symbolicznym poklepaniem po plecach – powiedział w jednym z wywiadów Krzysztof Igor Krawczyk.
Zobacz także: Byliśmy na grobie Krawczyka. Ewa Krawczyk: "Nie radzę sobie"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Należy się...
5 miesięcy temu
Jak najbardziej juniorowi ten spadek bo ojciec zrobił go KALEKĄ na całe życie ❗ Niektórzy wysyłają go do pracy ale on z tą postacią padaczki ma zakaz pracy, dlatego ma przyznaną rentę. Tylko, że to są takie grosze, że na nic nie starcza... A syna miał tylko jednego, żon kilka, więc niech zazdrosna wdówka nie będzie taka pazerna tylko się podzieli. Sama jest bezdzietna więc dla niej samej starczy tego majątku a siostrzenicom NIC się po Krawczyku NIE NALEŻY 🤪🖕❗
Malgo
5 miesięcy temu
Ludzie ogarnijcie się wy też byście walczyli o swoje to jego ojciec
Ciekawy
5 miesięcy temu
To jest przerażające, że nie szanuje się woli zmarłego, że podważa się jego ostatnią, ostateczną i prawnie przysługującą mu wolę. Wstyd i hańba!!!
grarzynapaw
5 miesięcy temu
A może junior wziął by się do ptacy
Mercedes
5 miesięcy temu
Udal my sie junior do pracy sie nie chce powinien dostac od sadu kopa I nakaz prac spokecznych....
Max
5 miesięcy temu
Niektorych to bardzo nurtuje co junior zrobi ze swoimi pieniedzmi, a nie lepiej zajac sie swoimi?
Mikiqq
5 miesięcy temu
I znowu ten junior a do pracy.Gdyby i cały majątek po ojcu dostał to wszystko przetrwoni jak dotychczas.sterują nim ludzie pazerni chciwi.
Ewa
5 miesięcy temu
A czy on jest synem Krawczyka? Bo bardziej jest podobny do Lichmana. Jakby skórę zdjął.
Cezar
5 miesięcy temu
Jaki znowu majątek?? Artyści na starość podobno nie mają za co sobie chleba kupić .
Liliana
5 miesięcy temu
Mam nadzieje ze sad nie bedzie przekupiony.Krawczyk mial za soba rzad i ksiezy.
Tymczasem
5 miesięcy temu
Kiedyś żeby kasa na bahory nie szła po zmarłym księdzu to wymyślono celibat a było to w 11wieku potem dorobiono ideologię itd....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić