Antonina Jazińska| 

Wojciech Korda jest w kiepskim stanie. Walczy o życie

4

Lider zespołu Niebiesko-Czarni przeżył kilka udarów. Od lat walczy o zdrowie, ale jego stan wcale się nie poprawia. Niestety, ostatnio sytuacja się pogorszyła. Spotkała się z nim córka, z którą nie miał od lat żadnego kontaktu.

Wojciech Korda jest w kiepskim stanie. Walczy o życie
Wojciech Korda ma ogromne problemy ze zdrowiem (East News)

Stan zdrowia Wojciecha Kordy regularnie pogarsza się od 2015 r. Podaje się, że ma za sobą aż sześć udarów. Nie chodzi, ma niesprawne mięśnie tułowia i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Musi korzystać z aparatu na bezdechy.

Muzyk potrzebuje pomocy. W 2019 r. wyraził chęć pogodzenia się z córką, Anną Rusowicz. Byli pokłóceni ze sobą od wielu lat. Korda porzucił ją po tym, jak żona zginęła w wypadku samochodowym. W 2012 r. przy okazji VII Festiwalu Młodych Talentów "Niemen Non Stop" mieliśmy prawdziwy pokaz ich wrogich relacji. Rusowicz pisała: "Prawda jest taka, że przez całe moje dzieciństwo i młodość miałam ojca. Był nim mój wujek, do którego mówiłam "Tato" [...] Z moim biologicznym ojcem do dzisiaj nie mam kontaktu i tym bardziej bulwersuje mnie fakt, że komunikuje się ze mną poprzez media dopiero teraz, kiedy coś mi się w życiu udało i stałam się osobą publiczną".

ZOBACZ TEŻ: Afera szczepionkowa – złota "18-tka"

Okazuje się, że Rusowicz spotkała się po latach z chorym Kordą. "Dobry Tydzień" donosi, że przyszła do pojawiła się w mieszkaniu ojca i jego obecnej partnerki, a widok schorowanego artysty miał być dla niej przerażający.

"Na łóżku zobaczyła człowieka, który od dłuższego już czasu toczy walkę o życie. Sześć udarów mózgu wywołało ogromne i nieodwracalne spustoszenie w jego organizmie. Korda nie chodzi, ma niesprawne mięśnie tułowia i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, przez co musi korzystać z aparatu na bezdechy. Dla Ani był to bardzo przykry widok. Był czas, że czuła do ojca wiele żalu, ale teraz myślała jedynie o rzeczach, których nie zdążyli sobie powiedzieć" - opisał tygodnik.

Stan Kordy ciągle się pogarsza. Nie wiadomo, czy i kiedy będzie się polepszał. - Modlimy się, żeby nie było gorzej. Układ odpornościowy Wojtka jest osłabiony, a przecież wciąż jest koronawirus - skomentował przyjaciel muzyka.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić