aktualizacja 

Youtuber spróbował lodów Friza i Wersow. "Nie robi wrażenia"

8

MrKryha jest popularnym twórcą Youtube, TikToku czy Instagramie. Testuje jedzenie z różnych miejsc w całej Polsce. Chętnie sięga także po produkty promowane przez influencerów. Tym razem padło na lody promowane przez najsłynniejszą parę Ekipy - Friza i Wersow.

Youtuber spróbował lodów Friza i Wersow. "Nie robi wrażenia"
Nowe lody Friza nie każdemu posmakowały (Instagram, TikTok)

Lody "Burza" i "Chmurka" trafiły do sklepów jeszcze w lutym. Ponownie, tak jak podczas poprzedniej współpracy, wypuściła je firma Koral. Nazwy lodów są inspirowane imionami psów Wersow i Friza. Jak możemy przeczytać na stronie producenta - są to lody z czekoladową polewą ("Chmurka" z białą, a "Burza" z mleczną) i cukrem strzelającym. Koncept niewiele różni się od lodów Ekipy, które również były lodami ze strzelającym cukrem i polewą. Był to produkt na tyle pożądany, że Internet oszalał na punkcie...aukcji papierków po lodach, które może było momentami kupić za nawet kilkaset złotych.

Po wielkim boomie na lody "Ekipy" Friz na jakiś czas odpuścił i skupił się na innych produktach swojej marki, jak chociażby donutach, które na stałe weszły do oferty Biedronki. Jednak okazało się, że w branży mrożonych słodkości nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Lody "Chmurka" i "Burza" są dostępne w większości popularnych sieci spożywczych, jak Biedronka, Żabka, ABC czy Stokrotka. Do tej pierwszej udał się youtuber MrKryha.

"Chmurka" smakuje, jakbyś sobie wziął śmietankę w proszku i ją sobie w domu przygotował i jeszcze u góry udekorował bitą śmietaną. "Burza" smakuje jakbyś wziął gotowe kakao i rozpuścił w mleku - opisuje MrKryha.

Youtuber dodał, że co prawda zawarty w polewie lodów strzelający cukier daje fajny efekt, ale same lody "nie robią wrażenia".

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Nie wieszczę tym lodom takiego sukcesu, jaki osiągnęła Ekipa z poprzednimi lodami - dodał MrKryha.

Produkty influencerów kupują najmłodsi

Wspomniani Friz i Wersow są celebrytami i wzorem dla wielu dzieci w całym kraju, które dosłownie biegną do sklepów po ich produkty. A co te produkty zawierają?

W obu lodach obecny jest dodatek E476, czyli emulgator, wykorzystywany przy produkcji słodyczy. Użycie go powoduje obniżenie kosztów produkcji poprzez skrócenie procesu uzyskania odpowiedniej konsystencji czekolady - opisuje Mateusz Hermanowski w swoim nagraniu na TikToku.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Kolejnym wątpliwym jego zdaniem składnikiem jest wykorzystany w lodach "Burza" karmel amoniakalny, który jest barwnikiem syntetycznym.

Czy bylibyście skłonni sięgnąć po te lody, znając ich skład?

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić