Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Za chwilę minie 10 lat od jej śmierci. Violetta Villas wciąż jest w sercach fanów

5
Podziel się:

Od śmierci tej wyjątkowej artystki za chwilę minie 10 lat. Odchodziła samotnie, w towarzystwie ukochanych zwierząt. Wciąż jednak pozostaje w sercach fanów. Violetta Villas miałaby obecnie 83 lata.

Za chwilę minie 10 lat od jej śmierci. Violetta Villas wciąż jest w sercach fanów
Violetta Villas (AKPA)

Violetta Villas to światowa legenda. Urodzona w Belgii Czesława Gospodarek z domu Cieślak, bo tak naprawdę nazywała się artystka, dziś miałaby 83 lata.

Miała słuch absolutny, grała na fortepianie, puzonie i skrzypcach. Biegle mówiła po polsku, francusku i rosyjsku. W prasie francuskiej i amerykańskiej określana jako "głos ery atomowej" oraz "biały kruk wokalistyki światowej".

Była gwiazdą Casino de Paris. Współpracowała m.in. z Frankiem Sinatrą. W Polsce jednak była niedoceniana, często nazywano ją "królową kiczu".

Umierała w męczarniach

Niedługo minie 10 lat od kiedy diwa odeszła.

To było przerażające. Musiała przejść udar, bo nie miała jednej czwartej części mózgu. Pomagałam rodzinie Violetty w znalezieniu lekarza, który zinterpretuje te wyniki, i to, czego się dowiedzieliśmy, wskazuje na to, że musiała bardzo cierpieć przed śmiercią i z pewnością nie była leczona - pisała dziennikarka Mariola Pietraszek, która widziała dokumentację z sekcji zwłok gwiazdy.

Po ośmiu latach okoliczności śmierci gwiazdy zostały wyjaśnione. W czerwcu 2019 roku Elżbieta B., opiekunka Violetty Villas w ostatnich latach jej życia, usłyszała wyrok 1,5 roku bezwzględnego więzienia za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad artystką.

Gwiazda jednak po dziś dzień jest w sercach fanów. Ostatnio w sieci pojawiły się zdjęcia grobu artystki, na których widać znicze i kwiaty. Po 1. listopada zapewne będzie ich znacznie więcej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Fantick
8 miesięcy temu
Jedni pieją inni śpiewają tak jak pani Violetta szkoda że odeszła niewielu jest artystów których słucham ale jej zawsze jej głos było słychać szkoda że nie nagrała coś z K.Cugowskim czy Niemenem
Tomii
8 miesięcy temu
Wspaniały głos dziś większość tych naszych sław mogłoby jej czyścić buciki brak porównania. Tragedia jak niska kara dla tej opiekunki co za Sąd
Marion
8 miesięcy temu
Gwiazda z wielka klasa! Dzis nikt Jej nie dorasta do piet! I nie ma juz takich jak Pani Violetta!
ornor
8 miesięcy temu
trzeba podzielić historię na okres niebywałego dla Polaków sukcesu na Zachodzie, talentu i pieniędzy. I w Polsce wtedy absolutny brak dobrego traktowania pieniędzy. I czas minął. Sopran koloraturowy o rozszerzonej skali. Miała słuch absolutny, a grała też na puzonie.
Tak
8 miesięcy temu
Pokój duszy wspaniałej artystki Wioletty Willas to już 10 l minie 5 grudnia . Amen
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić