Marcin Lewicki| 

Zabawna wpadka w TVP Info. Nowy redaktor naczelny "Tygodnika NIE"

14

Do dość kuriozalnej i zabawnej wpadki doszło w Telewizji Polskiej. Sprzyjający rządowi Prawa i Sprawiedliwości Jacek Karnowski, który jest redaktorem naczelnym tygodnika "Sieci", został podpisany jako... szef "Tygodnika NIE".

Zabawna wpadka w TVP Info. Nowy redaktor naczelny "Tygodnika NIE"
Jacek Karnowski został podpisany jako redaktor naczelny "Tygodnika NIE" (AKPA)

Pracownicy Telewizji Polskiej mają problem z odnalezieniem się w powyborczej rzeczywistości, co widać na ekranach TVP Info. Serwisy informacyjne zmieniły trochę retorykę, a Danuta Holecka zwróciła się do posłów określeniem "kochani".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pracował w Banku Światowym. Tak wykpił Kurskiego

W kilku serwisach informacyjnych pojawiły się też bardzo życzliwe teksty skierowane do PSL i Polski 2050. Dodajmy, że kuluarowo PiS sonduje możliwość wejścia w koalicję z Trzecią Drogą (jej szefostwo stanowczo podkreśla, że nie ma takiej możliwości).

Chaos w TVP widać też po niektórych, legendarnych już paskach. Jeden z nich okazał się ogromną wpadką.

Takiego naczelnego "Tygodnik NIE" się nie spodziewał

W jednym z programów powyborczych na antenie TVP Info głos zabrał Jacek Karnowski. To sprzyjający władzy PiS redaktor naczelny tygodnika "Sieci". Znany jest ze swoich poglądów i częstej krytyki Donalda Tuska i całej opozycji.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Pracownicy TVP Info "nadali" jednak Karnowskiemu nową funkcję. Zaprezentowany został jako... redaktor naczelny "Tygodnika NIE". To satyryczny, skrajnie lewicowy tytuł, założony przez Jerzego Urbana. Truizmem jest stwierdzenie, że "Tygodnik NIE" nie podziela wartości reprezentowanych przez Jacka Karnowskiego.

Na wpadkę zareagował sam "Tygodnika NIE".

Witamy na pokładzie - napisał administrator na popularnym, facebookowym fanpage.

Internauci są rozbawieni wpadką TVP Info. Wskazują ironicznie, że "Karnowski przeszedł na stronę opozycji". Nawiązują tym samym do wyników wyborów parlamentarnych. Prawo i Sprawiedliwość najpewniej utraci większość parlamentarną, przegrywając z potencjalną koalicją Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić