Zakaz tatuaży w szkole? Prawnik grzmi

43

To jeden z bardziej rozpoznawalnych tiktokerów w Polsce. Marcin Kruszewski - z wykształcenia prawnik - po godzinach zamienia się w influencera i edukuje młodzież na TikToku. Dzieli się tam różnymi kwestiami prawnymi. Teraz zabrał głos w sprawie tatuaży. Zdradził, czy nauczyciele mogą zakazać uczniom ich noszenia. Nie przebierał w słowach.

Zakaz tatuaży w szkole? Prawnik grzmi
Zakaz tatuaży w szkole? Ostre słowa prawnika. (Tiktok, @prawomarcina)

Marcin Kruszewski prowadzi własny kanał o nazwie @prawomarcina na TikToku, gdzie śledzi go już 2,4 mln widzów. Z kolei profil ten zebrał już 79,8 mln polubień. Tym razem prawnik wziął na tapet tatuaże. Wyjaśnił, czy uczniowie mogą je nosić w szkole i czy jest to zgodne z prawem.

Zakaz tatuaży w szkole? Ostre słowa prawnika

Czy szkoła może ci zakazać noszenia tatuaży? To pytanie wydaje się strasznie absurdalne, bo przecież, jeżeli mamy tatuaż, to nie tracimy naszego konstytucyjnego prawa do nauki - rozpoczął Kruszewski.

Dodał, że można spotkać w placówkach edukacyjnych statuty, które wprost zakazują noszenia tatuaży. Szybko jednak rozwiał wątpliwości. "Co trzeba podkreślić - kompletnie bezprawnie. Wykazuje to choćby Najwyższa Izba Kontroli, która - tak jak ja - wskazuje, że szkoły mogą regulować tylko ubiór uczniów. Wykraczanie poza to jest łamaniem ich praw" - grzmiał specjalista.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ograniczenia dla niezaszczepionych? „Podstawa byłaby w Konstytucji”
Zresztą, co w ogóle tacy nauczyciele sobie wyobrażają? Jak ma nagle magicznie zniknąć tatuaż? Nie wiem, czy zasponsorują nam np. laserowe jego usuwanie (...)? Po prostu absurd i kompletnie niezgodny z prawem - nadmienił.

Na koniec skierował kilka zdań pouczenia do młodych widzów. "Pamiętajcie, to czy nosicie tatuaż, zależy tylko od was. Jeżeli jesteście niepełnoletni, od waszych rodziców. Znajcie swoje prawa" - skwitował Kruszewski.

Filmik był licznie komentowany przez użytkowników TikToka. "W średniej szkole nawet na to nie patrzą" - pisała jedna osoba. "Według tej logiki regulamin szkolny nie ma sensu i każdy może robić, co chce" - zaznaczała kolejna.

A dlaczego inni uczniowie mają być terroryzowani widokiem kryminalisty w klasie? - dopytywała następna.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić